Prezenčné vyučovanie v školách mesta Holíč - od 8.2.2021

Prezenčné vyučovanie v školách mesta Holíč  - od 8.2.2021 1

Informácie a podmienky.

Na včerajšom zasadnutí krízového štábu, kde boli prítomní riaditelia základných škôl a predškolských zariadení sa rozhodlo, že od pondelka t.j. 8.2.2021, bude spustené prezenčné vyučovanie v oboch základných školách(Školská, Bernolákova). Prezenčné vyučovanie bude prebiehať na prvom stupni u žiakov od 1. do 4. ročníka. Bude otvorené aj predškolské zariadenie Čabelku a Lúčky. Tento oznam bol pozastavený z dôvodu nesúladu vyhlásení ministra školstva, ktorý je za otvorenie škôl a predškolských zariadení a predsedu vlády, ktorý je naopak proti otvoreniu. Nakoľko dodnes t.j. 5.2.2021 do 12:00, nebolo zadefinované žiadne uznesenie zo zasadnutia Vlády SR, tak sa primátor spolu s riaditeľmi škôl a predškolských zariadení, rozhodli školy v pondelok otvoriť.

Podmienkou na nástup dieťaťa je testovanie aspoň jedného rodiča. (Odporúčame oboch) Podmienkou nástupu žiakov do škôl, respektíve detí do predškolských zariadení je odovzdanie čestného vyhlásenia O bezinfekčnosti a súhlas o spracovaní osobných údajov. Táto podmienka je od dnes 5.2.2021 doplnená o nové kritérium, a to že rodič musí odovzdať k tomuto vyhláseniu aj kópiu certifikátu testu.

Z tohto dôvodu primátor mesta rozhodol, že na všetkých 4 odberných miestach budú k dispozícii tlačivá O bezinfekčnosti a súhlas o spracovaní osobných údajov. Pre rodičov bude na požiadanie vystavená kópia o negatívnom výsledku testu, ktorú potom k tomuto vyhláseniu priloží.

Testovanie v meste Holíč bude prebiehať počas tohto víkendu 6.-7.2.2021. Budú zriadené 2 odberné miesta po dvoch odberných pracoviskách. Spolu budú 4 odberné pracoviská. Odberné miesta sa budú nachádzať v športovej hale na Kollárovej ulici a v telocvični na Školskej ulici. Testovanie bude prebiehať v čase od 8:00- 20:00 v oba dni.

Upozorňujeme

Žiaci 1. Stupňa ZŠ a deti v predškolských zariadeniach, bez týchto dokumentov nebudú môcť navštíviť výchovnovzdelávaciu činnosť. V prípade žiakov ZŠ, nebudú môcť byť poslaní domov, ale budú umiestnení v karanténnej miestnosti, z ktorej si ich rodičia môžu vyzdvihnúť.

Vedenie mesta bude pozorne sledovať výstupy zo zasadnutia vlády SR, respektíve ÚKŠ a na prípadné zmeny bude reagovať a širokú verejnosť informovať.

Dátum vloženia: 5. 2. 2021 15:00