Mesto Holíč opäť úspešné s projektom v rámci Fondu malých projektov

Fond malých projektov

Mesto Holíč sa v minulom roku zapojilo do výzvy č. 4 na predkladanie Žiadostí o nenávratný finančných príspevok v rámci Fondu malých projektov programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika a predložilo projekt s názvom: Zvýšenie atraktívnosti kultúrneho dedičstva pre obyvateľov a návštevníkov cezhraničného regiónu prostredníctvom spoznávania Čínskeho umenia. Žiadosť o NFP bola dňa 04. 02. 2020 Regionálnym výborom FMP na jeho 4. zasadnutí doporučená na schválenie. Celkové náklady projektu predstavujú sumu 10 860 € a sú hradené z finančných prostriedkov EÚ (9 231 €), štátneho rozpočtu SR (1 086 €) a zdrojov Mesta Holíč (543 €). Partnerom projektu je Masarykovo múzeum v Hodoníne. V rámci projektu sú v období 8/2020 – 7/2021 plánované tri aktivity. Prvou hlavnou aktivitou malého projektu je reštaurovanie maľovanej koženej Čínskej tapety č. 12 o rozmeroch: 70 š. x 365 cm výška = 25 550 cm2, ktorá bola nosnou časťou výzdoby Čínskej sály. Druhou aktivitou je pracovný workshop, ktorý sa uskutoční u partnera projektu. Témou pracovného workshopu je  Čínske umenie v 18. storočí. Poslednou aktivitou obidvoch partnerov bude vytvorenie spoločného propagačného materiálu, ktorý bude tvoriť výstup projektu v rámci cezhraničného regiónu. Jednotlivými aktivitami chceme vytvárať predpoklady pre postupnú obnovu Čínskych tapiet, čím dostaneme do povedomia návštevníkov cezhraničného regiónu tento unikát celoeurópskeho významu. Čínska tapeta bude v poradí siedmou zreštaurovanou tapetou zo série dvanástich tapiet.

Mgr. Nikol Lazíciusová
Odd. regionálneho rozvoja a dotačnej politiky

Logo1.png

Typ súboru: PNG obrázok, Velkosť: 32,74 kB