Beseda so spisovateľom Václavom Neuerom

Mestská knižnica si pre svojich čitateľov pripravila v rámci projektu Leto s vôňou byliniek a kníh – II. ročník tri tematické besedy . Prvou z nich bolo stretnutie s autorom kriminálnych príbehov Václavom Neuerom, ktoré sa uskutočnilo 12.7.2023 v areáli Holíčskeho zámku.

Autor pútavým a osobitým spôsobom priblížil svoju cestu od bývalého kriminalistu až po autora kriminálnych príbehov. Opísal poslucháčom nielen prácu kriminalistu, ale aj spôsob svojej tvorby, ktorá v súčasnej dobe zahŕňa už osem veľmi úspešných titulov. Celé stretnutie s Václavom Neuerom prebiehalo v príjemnom prostredí Holíčskeho zámku. Hudobne spestrila podvečer svojimi skladbami holíčska kapela Four Glasses. Celý projekt je podporený finančne z verejných zdrojov cez Fond na podporu umenia.

Fanúšikovia historickej  literárnej tvorby sa už čoskoro budú môcť opäť stretnúť na ďalšom podujatí tohto projektu. Beseda s autorkou Janou Pronskou, sa uskutoční 26.8.2023 o 16.30 v areáli Holíčskeho zámku. Srdečne vás pozývame.

Mestská knižnica Holíč

Dátum vloženia: 14. 7. 2023 11:35