Ako je to s registráciou v MOM ?

korona.gov.sk

V meste Holíč boli pri celoplošných testovaniach vytvorené Mobilné odberné miesta, ktoré boli zriadené mestom. Aktuálne sú v našom meste zriadené Mobilné odberné miesta, ktorých zriaďovateľmi sú zdravotnícke zariadenia. Mesto Holíč nateraz neprevádzkuje, ani nezriaďuje žiadne odberné miesto, nakoľko testovanie pokrývajú súkromné zdravotné zariadenia. Na Moyzesovej ulici sa testuje v dňoch Pondelok - Sobota. Na ulici Hollého sa občania môžu pretestovať v Pondelok – Nedeľa. Prevádzkové hodiny týchto odberných miest nájdete na našej facebookovej stránke, ako aj webovej stránke Mesta Holíč.

Na testovanie sa občania musia zaregistrovať cez webovú stránku korona.gov.sk. Mesto Holíč, ani zriaďovatelia Mobilných odberných miest, nemajú vplyv na registračný systém. Všetky podmienky týkajúce sa testovania sú plne v kompetencii Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky a Národného centra zdravotníckych informácií. Prípadné otázky týkajúce sa funkčnosti registračného systému, treba smerovať zodpovedajúcemu rezortu. Mesto Holíč poskytlo kontaktné údaje na prevádzkarov Mobilných odberných miest na svojich informačných kanáloch.

Mesto Holíč chápe nálady občanov, ktoré sú zapríčinené nejasnou komunikáciou zo strany zodpovedajúceho rezortu, ako aj nie príliš domyslenou formou on-line objednávania sa na testovanie. Veríme, že systém objednávania sa na testovanie zjednotí a zjednoduší tak, aby bol skutočnou službou pre občana v týchto ťažkých časoch.

Dátum vloženia: 1. 3. 2021 12:23