Holíč - Zjednodušená verzia stránok

Udialo sa - Združenie Porádek hor splnilo sľub

Poradek hor

Tri projekty tri roky tridsať stromov. Historická gaštanová alej za Holíčskym zámkom je týmto zrevitalizovaná.

Myšlienka zrevitalizovať gaštanovú alej za zámkom a vytvoriť tak ďalší atraktívny verejný priestor si našla podporu verejnosti i nadšencov. Vznikol tak kolektív, ktorému záleží na živote v našom meste, na zdravšom ovzduší a v neposlednom rade i krajšom prostredí nášho mesta, predovšetkým okolia zámku, ktorý sa neustále rozvíja a láka každoročne väčší počet návštevnikov nielen domácich, ale i turistov a cyklistov zo šírokého regiónu i spoza Moravy. Členovia OZ Porádek hor úprimne ďakujú všetkým, ktorí pomohli. Environmentálna aktivita by sa nezaobišla bez finančnej podpory TTSK. Pomocnú ruku pridalo i Mesto Holíč, a to doslova. Primátor Zdenko Čambal, jeho zástupkyňa Lenka Látalová a  poslanci Rastislav Caletka a Jozef Hrušecký neváhali vziať náradie do rúk a pri výsadbe v Holíči výdatne pomohli. Za pomoc patrí vďaka aj pánovi Matúšovi Provazníkovi, ktorý poskytol ťažkú techniku.

Mgr. Richard Caletka , predseda Poradek horPorádek hor o.z.

Dátum vloženia: 19. 11. 2023 8:45
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 11. 2023 9:09