Holíč - Zjednodušená verzia stránok

Udialo sa - Výlov zámockého rybníka a Hubertova jazda

výlov Zámockého rybníka a Hubertova jazda

V sobotu 21.10.2023 sa od skorého rána konal tradičný Výlov zámockého rybníka, ku ktorému sa pripojila okolo obeda Hubertova jazda.

Tradičný výlov rybníka organizuje Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v spolupráci s Mestom Holíč. K zatraktívneniu tejto aktivity prispela svojim vystúpením hudobná skupina Slza, nechýbalo Koleso šťastia - hra o živú rybu a tiež predajné stánky s rybími špecialitami. Okolo obeda zavítala do areálu Hubertova jazda. Okolo 20 jazdcov na koňoch a 2 záprahy vyrazili z cisárskeho žrebčína v Kopčanoch a pri Zámockom rybníku uskutočnili Hon na líšku - preskok cez prekážku, pričom bolo treba uchmatnúť líščí chvost visiaci nad prekážkou. Hubertova jazda patrí k tradíciám, ktoré organizuje Mesto Holíč v spolupráci s Kopčanmi pravidelne. Hubertove slávnosti sú zasvätené patrónovi poľovníkov i jazdcov a k Holíčskemu zámku ako k sídlu historických poľovníckych radovánok jeho najslávnejšieho majiteľa, náruživého poľovníka Františka Štefana Lotrinského neodmysliteľne patria.

Dátum vloženia: 24. 10. 2023 9:00
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 11. 2023 9:57