Začína sa výstavba novej cyklotrasy

Začína sa výstavba novej cyklotrasy 1

Spojí Holíč a Skalicu

V týchto dňoch dostala zelenú výstavba novej cyklotrasy. Stalo sa tak 9. augusta symbolickým poklepaním základného kameňa.

Okrem iných sa na ňom zúčastnili predstavitelia Združenia obcí CykloEko, ktoré je realizátorom stavby a ktorého zakladateľmi sú Mesto Holíč, Mesto Skalica, Obec Kátov a Obec Vrádište.

Samotná výstavba sa uskutočňuje v rámci projektu „Rozvoj cezhraničnej siete cyklotrás pri Baťovom kanáli a v regióne Záhorie“. Je rozdelená do niekoľkých etáp. V úvodnej fáze bude vybudovaná cyklotrasa z Holíča po železničnú stanicu v Kátove. V ďalšej etape ňu nadviaže jej pokračovanie ku Skalickým rybníkom a ďalej popri železnici do Skalice k priemyselnému areálu spoločnosti Schaeffler.

Cyklotrasa, ktorá bude mať po dokončení celkovú dĺžku 3,2 kilometra, spojí turisticky zaujímavé miesta s vylúčením motorovej dopravy. Na základe výberového konania bude stavbu s celkovými nákladmi 828 tisíc eur realizovať spoločnosť Swietelsky Slovakia. Cyklotrasa by mala byť dokončená do mája 2023.

Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z EFRR v rámci programu INTERREG V-A SK-CZ 14-20.

„SPOLOČNE BEZ HRANÍC“

Dátum vloženia: 11. 8. 2022 15:39