Mesto ukončilo rekonštrukciu poľovníckej miestnosti v priestoroch Holíčskeho zámku

Mesto ukončilo rekonštrukciu poľovníckej miestnosti v priestoroch  Holíčskeho zámku

Hony, lovy a hostiny

Mestu Holíč bola v minulom roku schválená dotácia na realizáciu malého projektu „Hony, lovy a hostiny“, podporeného z Fondu malých projektov, programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika. Projekt je realizovaný spoločne s partnerom projektu - Mestom Hrušovany nad Jevišovkou v ČR. Jednou z hlavných aktivít uvedeného projektu bola rekonštrukcia miestnosti v priestoroch Holíčskeho zámku, konkrétne v tesnej blízkosti Mestského múzea a galérie. Po procese verejného obstarávania bola následne uzatvorená Zmluva o dielo s firmou NATRIX VZ, s.r.o. Ratíškovice, ktorá od začiatku apríla do konca mesiaca jún 2022 vykonala rekonštrukciu v celkovom objeme 42 672,96 €.

Práce pozostávali z opravy vnútorných omietok stien a stropov vrátane nových malieb,  domurovania otvoru,  odstránenia pôvodnej skladby podlahy a nahradenia za novú drevenú podlahu. Súčasťou prác bola aj  oprava drevených okien a dverí,  vyhotovenie novej elektroinštalácie a osvetlenia vrátane rozšírenia zabezpečovacieho systému. Na vstupné dvere a okná zrekonštruovanej miestnosti sa osadili bezpečnostné mreže.

Zrealizovaním danej aktivity sme vytvorili ideálne podmienky pre inštaláciu poľovníckej výstavy, ktorá bude sprístupnená verejnosti od konca mesiaca júl 2022 a následne bude  priestor slúžiť pre potreby širokej verejnosti ako stála poľovnícka expozícia. Expozícia bude súčasťou prehliadkovej trasy Holíčskeho zámku.

Mgr. Nikol Lazíciusová
odd. regionálneho rozvoja a dotačnej politiky

Dátum vloženia: 29. 7. 2022 8:45
Dátum poslednej aktualizácie: 29. 7. 2022 8:47