Letecký sviatok v Holíči

Letecký sviatok v Holíči 1

Aeroklub pripravil Deň otvorených dverí

V areáli letiska sa v sobotu 17. septembra opäť zišli priaznivci lietadiel i lietania. Konal sa tu Deň otvorených dverí Aeroklubu Holíč, ktorý jeho členovia pripravili v spolupráci s miestnym Model Aerobatic Teamom.

Šesťhodinový program ponúkol návštevníkom statické a dynamické ukážky obrích modelov i skutočných lietadiel, navijakové a aerovlekové štarty vetroňov či akrobatické vystúpenie lietadla Extra 300. Svoje umenie i modely predviedli aj mladí holíčski modelári zo spoluorganizátorského klubu.

Zvlášť pre detských návštevníkov organizátori pripravili súťaž s modelmi hádzadiel s odmenami pre najlepších, nechýbala tombola, ale tiež vyhliadkové lety nad okolitou krajinou vrtuľníkom Robinson R-44 i najväčším dvojplošníkom na svete AN-2.

Dátum vloženia: 20. 9. 2022 17:01
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 9. 2022 17:03