C. K. Holíčske centrum úspešné s projektom zameraným na modernizáciu materiálno-technického a technologického vybavenia 1

IROP-PO7-SC77-2021-75. C. K. Holíčske centrum

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky ako Sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný regionálny operačný program vyhlásilo dňa 10.08.2021 Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na podporu udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií v súvislosti s pandémiou COVID-19 s kódom: IROP-PO7-SC77-2021-75. C. K. Holíčske centrum ako kultúrne zariadenie sídliace v priestoroch tzv. Tabačiarne kladie dôraz na modernizáciu svojich priestorov, a preto koncom novembra 2021 predložilo projekt s názvom: Zlepšenie úrovne priestorového a funkčného riešenia C.K. Holíčskeho centra a zvýšenie úrovne hygieny kultúrnej inštitúcie.

Na základe rozhodnutia o schválení žiadosti zo dňa 13.10.2022 bol C.K. Holíčskemu centru pridelený  nenávratný finančný príspevok v sume: 188 785,52 €, pričom celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 198 721,60 €. V rámci projektu budú realizované dve hlavné aktivity: 1. Zvýšenie kvality poskytovaných služieb v kultúrnej inštitúcii prostredníctvom zlepšenia priestorového riešenia a funkčnosti priestorov tzv. Tabačiarne prostredníctvom: predelovacej sklenenej steny, odhlučnenia hlavnej sály, zlepšenia akustických a svetelných pomerov a 2. Zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnej inštitúcie prostredníctvom zabezpečenia COVID brány, čiže kontrolného systému slúžiaceho na ochranu zdravia v boji proti COVID-19 pre návštevníkov, ako aj osôb pôsobiacich v zázemí kultúrnej inštitúcie. Projekt je určený pre všetky cieľové skupiny. Dĺžka trvania projektu je stanovená do konca roka 2023. Realizáciou daného projektu podporíme udržateľnosť a odolnosť kultúrnej inštitúcie.

Mgr. Nikol Lazíciusová

odd. regionálneho rozvoja a dotačnej politiky

Dátum vloženia: 2. 1. 2023 10:33
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 1. 2023 10:34