COVID-19COVID-19 - Kompletné informácie
                      obmedzenia MSÚ, nariadenia krízového štábu, prevádzky a služby v meste, koronavírus na Slovensku

aktualizované denne

SR ZNAK
Voľby NRSR 2020
  KO PIC Harmonogram vývozu KO RECYCLING Harmonogram vývozu separ. odpadu InfoNávrh ZaD č.4 k ÚPN SÚ - Holíč
Mesto Holíč oznamuje predĺženie prerokovávania Zmien a doplnkov č. 4 k Územného plánu mesta Holíč do 30.4.2020.
Zmeny a doplnky sú k nahliadnutiu na Mestskom úrade v Holíči a webovej stránke tu a na Okresnom úrade v Trnave, odbore výstavby a bytovej politiky.
Verejné prerokovanie sa uskutoční dňa 22.4.2020 o 16.00 hod. v Kultúrno osvetovom centre holíčskeho zámku.

Reštauračné a stravovacie možnosti

Pizza e restorante

Námestie mieru 21

Telefón: 034/ 668 20 62

Kapacita: 75

Doplnkové služby: možnosť platby kartou,terasa, donáška jedál

Jozef II

Reštaurácia Jozef II.

Otváracie hodiny:
nedeľa – štvrtok : 10:00 – 21:00
piatok- sobota: 10:00 – 24:00

Bratislavská 20

Telefón:+421 34 2028912
Web: www.jozefdruhy.sk

pizza_nicol

Pizzeria Nicol
Športová 12

Telefón:
034/ 668 33 34
034/ 668 29 65

Kapacita: 60
Doplnkové služby: internet, terasa, klimatizácia,
bar, donáška jedál, obedové menu
Web: www.pizzerianicol.sk

pizzerianicol-inerier

Reštaurácia a kaviareň Valo

Sasinkova 1

Telefón : 034/ 690 11 17

Web: www.restauracia-valo.sk

Kapacita: 140
Doplnkové služby: bar, biliard, parkovisko, vybavenie pre konferencie a semináre, klimatizácia
možnosť platby kartou

panon1 panon2
Hotel Panon

Koupelní 4
695 22 Hodonín
CZECH REPUBLIC

Web: www.hotelpanon.cz

Reštaurácia Collegium

Nám sv. Martina 5
90851 Holíč

Telefón: 0911 069 577
Web: www.collegium.webnode.sk

REŠTAURÁCIA NA KOPČANSKEJ

Kopčanská 69

Telefón : 034/ 668 24 64
Kapacita: 100
Doplnkové služby: možnosť platby kartou, terasa, bar

REŠTAURÁCIA NA ŠPICI

Kátovská 25

Telefón : 0903/ 493 707
Kapacita: 80
Doplnkové služby:

REŠTAURÁCIA SAN

Bernoláková 12

Telefón : 034/ 668 41 87
Kapacita: 80
Doplnkové služby: relax centrum, terasa, parkovisko, bar, možnosť platby kartou

• titulka ruska2Po víkendovej distribúcii viac ako tisícky ochranných rúšok, ktoré do schránok dostali seniori nad 70 rokov, Mesto Holíč rovnakou formou prispelo k ochrane pred šíriacim sa koronavírusom aj našich spoluobčanov vo vekovej skupine 65 až 69 rokov. V posledný marcový deň zamestnanci mestského úradu balili do obálok a pripravili k distribúcii ďalších 663 rúšok. Dobrovoľníci ich počas nasledujúceho dňa poroznášali všetkým, pre ktorých boli určené.

Ochranné rúška aj pre mladších seniorov
  • titulka dezinfMesto Holíč v snahe chrániť svojich občanov pred šíriacim sa koronavírusom uskutočnilo ďalšie opatrenie. Tentoraz zabezpečilo vykonanie dezinfekcie v exponovaných častiach mesta. Odborná firma zo Senice špeciálnym dezinfekčným prostriedkom zrealizovala 31. marca postrek priestorov i prístupových chodníkov okolo vstupov pred poštou, pred predajňami BILLA, LIDL i EURO DISKONT, vstupné priestory do zdravotného strediska i pred kostolmi, vydezinfikované boli tiež všetky autobusové zastávky, nástupište na železničnej stanici , bankomaty, priestory pri čerpacích staniciach, altánok i lavičky v školskom parku, na Zámockej, na Námestí sv. Martina a Hviezdoslavovej ulici, dezinfekciou prejdú aj všetky kontajnerové stojiská v lokalitách individuálnej bytovej výstavby i na sídliskách ako aj zberný dvor odpadov.
    Vydezinfikované objekty či priestory by tak mali byť ochránené najbližších sedem dní.

Mesto prechádza špeciálnou dezinfekciou
  • tutulka tapeta2020Mesto Holíč podalo začiatkom februára 2019 na základe výzvy č. 6/2019 Fondu na podporu umenia v rámci Programu 5 – Pamäťové a fondové inštitúcie, podprogramu 5.4 Ochrana a ošetrenie zbierkových fondov žiadosť o poskytnutie dotácie na projekt s názvom: „Reštaurovanie Čínskych tapiet – unikátu celoeurópskeho významu – II. etapa". Projekt bol podporený a mestu Holíč bola schválená dotácia vo výške 14 000 € na zreštaurovanie dvoch kusov kožených tapiet pochádzajúcich z Čínskej sály Holíčskeho zámku. Po procese verejného obstarávania bola s úspešným uchádzačom – zhotoviteľom Doc. Ivanom Galambošom uzatvorená Zmluva o dielo, na základe ktorej od septembra 2019 do marca 2020 boli na tapete č. 10 (celková plocha: 27 740 cm2) a číslo 11 (celková plocha: 32 850 cm2) vykonávané reštaurátorské práce. Realizáciou uvedeného projektu sme zamedzili hmotnému úpadku a prispeli k obohateniu a hlavne záchrane kultúrneho dedičstva v meste Holíč
    pre budúce generácie.

Mesto Holíč má zreštaurované ďalšie dve Čínske kožené tapety
  • titulka vyrocieTGM7. marca uplynulo 170 rokov od narodenia Tomáša Garrigua Masaryka. V deň tohto výročia si zakladateľa novodobého československého štátu pripomenuli v našom partnerskom meste Hodoníne. Na spomienkovej slávnosti sa spolu s občanmi a predstaviteľmi mesta, zástupcami Masarykovej rodiny, senátu českého Parlamentu, spoločenských a ďalších organizácií verejného života, zúčastnili aj predstavitelia mesta Holíč.
    Sprevádzaní melódiami v podaní sexteta Vojenskej hudby z Olomouca si prítomní uctili pamiatku prvého prezidenta Československej republiky položením vencov a kytíc k jeho pomníku.

U partnerov na výročí narodenia T.G. Masaryka