Zmena zberu triedeného odpadu v rodinných domoch| Rekonštrukcia "Kasína"-Relaxačné centrum | Letná turistická sezóna 2019

                                                                        UZAVIERKA TOP

Bylinky naživo

titulka zahradaV nedeľu 7. júla sa v Bylinkovej záhrade pri Holíčskom zámku opäť zišli nielen milovníci liečivých rastlín. Svoje pokračovanie tu mal zážitkový seminár nazvaný Bylinky naživo. Ďalšie zaujímavosti o zbere, sušení i využití liečivých bylín prišla porozprávať bylinkárka Jarmila Kollárová. Podujatie obohatili okrem iných ukážky aranžmánov jedného z holíčskych kvetinárstiev, svoje výrobky prezentovali členky miestnej Únie žien, Senior dom Terézia, známy výrobca perníkov z Holíča i malá rodinná firma Ovocinár zo Skalice. Zvlášť pre detských návštevníkov boli pripravené zábavné animácie. Pre osvieženie ponúkli organizátori návštevníkom nápoje z byliniek.

Čítať ďalej...

Tradičná púť k Božskému Srdcu Ježišovmu

titulka bsV nedeľu 30.júna sa v Holíči konala tradičná púť k Božskému Srdcu Ježišovmu. Patrí k najvýznamnejším udalostiam holíčskej farnosti, ktorá sa tu každoročne slávi už 76 rokov.
Svätú omšu celebroval emeritný opát Kláštora premonštrátov na pražskom Strahove Michael Josef Pojezdný. Spolu s ním slúžili omšu kňazi holíčskej farnosti i bývalý holíčsky kňaz, páter Bohuslav.

Čítať ďalej...

Amfiteáter ovládli mexické a moldavské tance

titulka tance19. júna podvečer si na svoje prišli predovšetkým milovníci tanečného folklóru. V amfiteátri domu kultúry sa v Holíči po prvý raz predstavili dva zahraničné súbory, The Model Folk Dance Ensemble Cuileandra z Kišiňova v Moldavsku a Compania Mexicana de Danza Folklorica z mexickej metropoly Mexico City.
Ich vystúpenia boli symbolickou pozvánkou na 60. ročník Myjavských folklórnych slávností, na ktorých sa obidva súbory, spolu s viacerými ďalšími, predstavia počas nadchádzajúcich víkendových dní.

Čítať ďalej...

Oslava príchodu leta

titulka letoAj tohtoročnú letnú turistickú sezónu v Holíči obohatí cyklus podujatí nazvaný Zámocké leto. Oddelenie kultúry a športu pripravilo dva zábavné a jeden hudobný víkendový podvečer.
28. jún patril podujatiu pod názvom Lebo leto !

Čítať ďalej...

Ocenenia osobnostiam mesta Holíč

titulka sz201914. júna sa v priestoroch Kultúrno-osvetového centra uskutočnilo odovzdávanie ocenení osobnostiam mesta Holíč. Už tradične sa konalo v rámci slávnostného zasadania mestského zastupiteľstva v úvodný deň Tereziánskych dní.
Čestným občianstvom mesta Holíč bol poctený uznávaný ekonóm a univerzitný profesor Peter Baláž, Cenu mesta si prevzal dlhoročný všeobecný lekár a básnik Ján Rak, Cenou primátora bola ocenená Daniela Vacová za dlhoročnú prácu v oblasti poskytovania sociálnych služieb v Holíči, Ladislav Michálek za aktivity v mužskom speváckom zbore ECHO a za reprezentáciu mesta, Telovýchovná jednota Sokol pri príležitosti výročia založenia, za cieľavedomú športovú činnosť pre deti i mládež a tiež Klub historických vozidiel za dlhoročné udržiavanie a zachovávanie historických motoristických tradícií.

Čítať ďalej...

13