slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Sprevádzanie

BALÍKY SLUŽIEB CESTOVNÉHO RUCHU:

1.          Stopy aktivít Františka Štefana Lotrinského na Holíčskom panstve

Celodenné putovanie po stopách podnikateľských a stavebných aktivitách cisára Františka Štefana Lotrinského na jeho panstve v Holíči. Prehliadka začína prehliadkovým okruhom na zámku v Holíči -Vitajte na panstve F.Š. Lotrinského a Márie Terézie (Malá výprava do veľkej histórie zámku v Holíči a jeho areálu). Po prehliadke sa presuniete ku Kostolu sv. Martina, Kostolu Božského srdca Ježišovho, Loretánskej a Floriánskej kaplnke, Evanjelickému kostolu. Našu prehliadku zakončíme popri barokovej sýpke návštevou interiéru Veterného mlyna.

Prevádzka :
máj  -  september , každý deň okrem pondelkov

Min. počet osôb  5
Max. počet osôb  20
Je nutná rezervácia minimálne 7 dní vopred pred plánovaným príchodom
Storno prehliadky je možné vykonať 3 dni pred jej uskutočnením.
!!!! Okruh je časovo i fyzicky  náročnejší !!!

2.          Člnkovanie v zámockých vodných valoch
Člnkovanie ponúka nezabudnuteľný zážitok v podobe plavby na loďke (max 4 osoby vrátane detí na 1 loďku) okolo pôvodnej renesančnej bastiónovej pevnosti Holíčskeho zámku. Plavba na člne v zámockej vodnej priekope umožní návštevníkom pozorovať zmes štýlov historického areálu a jeho budov z úplne novej perspektívy.

Prevádzka :

Máj - Jún - September
So, Ned. od 14:00 – 18:00 hod.
(začiatok poslednej jazdy o 17:00 hod.)

 
Júl - August - každý deň okrem pondelkov
Ut, St, Št, Pia ,So, Ne od 14:00 – 18:00 hod.
(začiatok poslednej jazdy  o 17:00)


Max 4 osoby na 1 čln
Nie je nutná rezervácia

Okruh je k dispozícii len v prípade priaznivého počasia !!!!
Mesto Holíč si vyhradzuje právo na zmenu času otvorenia alebo zrušenie okruhu v prípade nepriaznivého počasia.

3.          Od mlyna k mlynu - Veterný mlyn v Holíči
Mlyn sa nachádza na kopci Hrebeň nad Holíčom, v peknom zalesnenom prostredí. Je jediným dochovaných mlynom tzv. holandského typu. Kamenný mlyn je v súčasnosti udržiavaným objektom, so zachovanými tromi podlažiami a pivnicou. Technické vybavenie mlyna sa nezachovalo. Po prehliadke je možnosť si individuálne odpočinúť na novovybudovanom odpočívadle pre peších a cykloturistov v jeho blízkosti alebo sa vydať po náučnom chodníku „Z lesa do lesa po stopách histórie“.

Prevádzka :
Júl - August
So, Ned. od 10:00 – 18:00 hod.
Nie je nutná rezervácia

4.          Vitajte na panstve Františka Štefana Lotrinského a Márie Terézie
Malá výprava do veľkej histórie zámku a jeho areálu. Vzdelávací okruh ponúka pohľad do života a osudov najvýznamnejších majiteľov holíčskeho panstva Habsburgovcov. V autentických priestoroch sa zoznámite so šľachtickým prostredím a ich životným štýlom. Okruh návštevníka  zoznámi s históriou mesta Holíč.

V rámci okruhu podniknete malú výpravu do veľkej histórie rozsiahleho areálu Holíčskeho zámku. Putovanie začína na zámku. Postupne prejdete 2 nadzemnými podlažiami zámku a 1 podzemným podlažím. Prehliadková trasa vedie Mestským múzeom a galériou, kde je expozícia poľnohospodárskych strojov a remesiel. Trasa pokračuje cez Čínsku sálu, kde bola bohatá výzdoba v barokovo – rokokovom štýle. Výtvarnú výzdobu tvoria chinoiserie, ktoré boli aplikované na kožených tapetách a v súčasnosti ich možno vidieť na drevených obkladoch a dverách. Kaplnka je ďalšou zastávkou na prehliadkovej trase a je zasvätená mariánskemu sviatku Nanebovzatia Panny Márie. Prehliadka zámku končí v podzemných chodbách, ktoré sú súčasťou fortifikačného systému bastiónovej pevnosti.
Po prehliadke zámku budete pokračovať okolo pôvodného rybníka a bastiónovej pevnosti do novovybudovanej bylinkovej záhrady, ktorá nadväzuje na tradíciu pestovania kuchynských rastlín a bylín v zámockom areáli. Záhrada je situovaná na ploche v juhovýchodnej časti areálu. Odborný výklad Vám priblíži históriu parkov a záhrad Holíčskeho panstva, stolovanie v 18. storočí, fungovanie zázemia potrebného pre chod zámockej kuchyne, ale aj lovecké aktivity c.k. rodiny na panstve.
Prehliadka pokračuje Zámockou ulicou okolo Holíčskych megalitov do jedného z objektov bývalých manufaktúrnych budov, kde je situovaná Mestská galéria. Účastníci okruhu navštívia príležitostnú výstavu.

Prevádzka :
Máj - September
- každý deň okrem pondelkov
Ut, Str, Štv, Pia, So, Ne                                      
v časoch určených na sprevádzanie o 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00

Maximálne 20 osôb.
Nie je nutná rezervácia

Mesto Holíč si vyhradzuje právo na zmenu. Počas kultúrnych podujatí môže prísť k úprave okruhov a času otvorenia a tiež cien vstupov.  
Počas kultúrnych podujatí Tereziánske dni, Zámocké pivné slávnosti  bude vstup do zámku pre návštevníkov podujatí zdarma. Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva budú otvorené všetky kultúrne pamiatky mesta a vstup je zdarma.

5.          Po stopách Márie Terézie
Vzdelávací okruh  s množstvom informácií o Márii Terézii, o jej pôsobení v regióne Záhorie. Balík je venovaný 300. výročiu od narodenia Márie Terézie – uhorskej panovníčky. Okruh začína  miestom, kde si zakúpite tento balík / TIK Skalica, TIC Holíč, Žrebčín Kopčany /. V Skalici navštívite  starobylé hradby, farský kostol a Jezuitský kostol., Prehliadka trvá cca 1 hodinu. V meste Holíč prehliadka začína na Holíčskom zámku, kde sa dozviete o živote Márie Terézie a F. Š .Lotrinského na zámku, o zvláštnostiach a samotnej kultúrnej pamiatke, navštívite novovybudovanú Bylinkovú záhradu a tiež výstavu v budove fajansy.  Po prehliadke výstavy  sa presuniete do Kostola sv. Martina, Kostola Božského srdca Ježišovho a Evanjelického kostola. Všetky pamiatky budú s výkladom sprievodcu. Prehliadka  pamiatok trvá cca 3 hodiny. Po dohode pri objednávke balíku si môžete zarezervovať  člnkovanie v zámockých vodných valoch. Tu je však treba počítať cca 40 minút navyše. V obci Kopčany navštívite Kopčiansky barokový žrebčín, miestne konské múzeum a obecné múzeum.    Prehliadka trvá cca  40 minút.

Prevádzka :
Júl - August
- každý deň okrem pondelkov
Cena: 10,50 € /osoba/ cena je určená pre všetky pamiatky v Skalici, Holíči a Kopčanoch

Dôchodcovia, ZŤP, študenti  zľava 20% / osoba
Deti do 6 r.  zdarma
Minimálny počet osôb 5

Okruh  je celodenný a  začína vždy o 10:00 hod. S presunom trvá do poobedňajších hodín. Balík je nutné objednať minimálne 7 dní vopred  v TIC Holíč, TIC Skalica alebo  Žrebčín Kopčany. Storno balíku  je možné vykonať 3 dni pred jeho uskutočnením.

Doprava do jednotlivých turistických cieľov nie je v cene balíka . Je nutné si ju zabezpečiť individuálne !!!
Mesto Holíč, Skalica, obec Kopčany si vyhradzujú právo na zmenu. Počas kultúrnych podujatí môže prísť k úprave okruhov a času otvorenia a tiež cien vstupov.
Všetky dôležité informácie Vám poskytneme v Turisticko – informačnom centre, ul. Bratislavská 5. Počas letnej turistickej sezóny v TICu na ul. Zámocká 2, 908 51 Holíč alebo na tel. č. +420 34 32105 82 , mobil 0907 657 884 alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , katarina.stašTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na stránke www.holic.sk alebo v TIK Skalica, Námestie Slobody 10, 909 01 Skalica alebo na t.č. +421 34 664 5341, mobil : 0915 723 216 alebo e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , www.tikskalica.sk alebo žrebčíne Kopčany na tel. čísle 0905 206 768.
13