slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Sprevádzanie

SPREVÁDZANIE

BALÍKY SLUŽIEB CESTOVNÉHO RUCHU

1. Stopy aktivít Františka Štefana Lotrinského na Holíčskom panstve
Celodenné putovanie po stopách podnikateľských a stavebných aktivitách cisára Františka Štefana Lotrinského na jeho panstve v Holíči. Prehliadka začína prehliadkovým okruhom na zámku v Holíči -Vitajte na panstve F.Š. Lotrinského a Márie Terézie (Malá výprava do veľkej histórie zámku v Holíči a jeho areálu). Po prehliadke sa presuniete ku Kostolu sv. Martina, Kostolu Božského srdca Ježišovho, Loretánskej a Floriánskej kaplnke, Evanjelickému kostolu. Našu prehliadku zakončíme popri barokovej sýpke návštevou interiéru Veterného mlyna.
Prevádzka :
- máj - september , každý deň okrem pondelkov
- Min. počet osôb 5
- Max. počet osôb 20
- Je nutná rezervácia minimálne 7 dní vopred pred plánovaným príchodom
- Storno prehliadky je možné vykonať 3 dni pred jej uskutočnením.
!!!! Okruh je časovo i fyzicky náročnejší !!!

2. Člnkovanie v zámockých vodných valoch
Člnkovanie ponúka nezabudnuteľný zážitok v podobe plavby na loďke (max 4 osoby vrátane detí na 1 loďku) okolo pôvodnej renesančnej bastiónovej pevnosti Holíčskeho zámku. Plavba na člne v zámockej vodnej priekope umožní návštevníkom pozorovať zmes štýlov historického areálu a jeho budov z úplne novej perspektívy.
Prevádzka :
- jún - september
So, Ned. 14:00 – 18:00 (začiatok poslednej jazdy o 17:00)

- Júl - august každý deň okrem pondelkov
Ut, St, Št, Pia ,So, Ne 14:00 – 18:00 (začiatok poslednej jazdy o 17:00)
- Max 4 osoby na 1 čln
- Nie je nutná rezervácia

Okruh je k dispozícii len v prípade priaznivého počasia !!!!

Mesto Holíč si vyhradzuje právo na zmenu času otvorenia alebo zrušenie okruhu v prípade nepriaznivého počasia.

3. Od mlyna k mlynu - Veterný mlyn v Holíči
Mlyn sa nachádza na kopci Hrebeň nad Holíčom, v peknom zalesnenom prostredí. Je jediným dochovaných mlynom tzv. holandského typu. Kamenný mlyn je v súčasnosti udržiavaným objektom, so zachovanými tromi podlažiami a pivnicou. Technické vybavenie mlyna sa nezachovalo. Po prehliadke je možnosť si individuálne odpočinúť na novovybudovanom odpočívadle pre peších a cykloturistov v jeho blízkosti alebo sa vydať po náučnom chodníku „Z lesa do lesa po stopách histórie".
Prevádzka :
- Júl - august
- So, Ned. 14:00 – 18:00
- Nie je nutná rezervácia

4. Vitajte na panstve Františka Štefana Lotrinského a Márie Terézie
Malá výprava do veľkej histórie zámku a jeho areálu
Vzdelávací okruh ponúka pohľad do života a osudov najvýznamnejších majiteľov holíčskeho panstva Habsburgovcov. V autentických priestoroch sa zoznámite so šľachtickým prostredím a ich životným štýlom. Okruh návštevníka zoznámi s históriou mesta Holíč.

V rámci okruhu podniknete malú výpravu do veľkej histórie rozsiahleho areálu Holíčskeho zámku. Putovanie začína na zámku. Postupne prejdete 2 nadzemnými podlažiami zámku a 1 podzemným podlažím. Prehliadková trasa vedie Mestským múzeom a galériou, kde je expozícia poľnohospodárskych strojov a remesiel. Trasa pokračuje cez Čínsku sálu, kde bola bohatá výzdoba v barokovo – rokokovom štýle. Výtvarnú výzdobu tvoria chinoiserie, ktoré boli aplikované na kožených tapetách a v súčasnosti ich možno vidieť na drevených obkladoch a dverách. Kaplnka je ďalšou zastávkou na prehliadkovej trase a je zasvätená mariánskemu sviatku Nanebovzatia Panny Márie. Prehliadka zámku končí v podzemných chodbách, ktoré sú súčasťou fortifikačného systému bastiónovej pevnosti.
Po prehliadke zámku budete pokračovať okolo pôvodného rybníka a bastiónovej pevnosti do novovybudovanej bylinkovej záhrady, ktorá nadväzuje na tradíciu pestovania kuchynských rastlín a bylín v zámockom areáli. Záhrada je situovaná na ploche v juhovýchodnej časti areálu. Odborný výklad Vám priblíži históriu parkov a záhrad Holíčskeho panstva, stolovanie v 18. storočí, fungovanie zázemia potrebného pre chod zámockej kuchyne, ale aj lovecké aktivity c.k. rodiny na panstve.
Prehliadka pokračuje Zámockou ulicou okolo Holíčskych megalitov do jedného z objektov bývalých manufaktúrnych budov, kde je situovaná Mestská galéria. Účastníci okruhu navštívia príležitostnú výstavu.
Prevádzka :
- Máj - september, každý deň okrem pondelkov
- Ut, Str, Štv, Pia, So, Ne
v časoch určených na sprevádzanie o 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00
- Max 20 osôb
- Nie je nutná rezervácia

Mesto Holíč si vyhradzuje právo na zmenu. Počas kultúrnych podujatí môže prísť k úprave okruhov a času otvorenia a tiež cien vstupov.
Počas kultúrnych podujatí Tereziánske dni, Zámocké pivné slávnosti bude vstup do zámku pre návštevníkov podujatí zdarma. Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva budú otvorené všetky kultúrne pamiatky mesta a vstup je zdarma.
13