SR ZNAK Voľby do NRSR 2020             KO PIC Harmonogram vývozu KO            RECYCLING Harmonogram vývozu separ. odpadu                

Katalóg podujatí

KATALÓG PODUJATÍ

Novoročný ohňostroj sa koná každoročne v areáli Holíčskeho zámku spojený s podávaním novoročnej kapustnice a sprievodným programom pre deti.
Novoročný ohňostroj areál Holíčskeho zámku


Kladením vencov k Pomníku padlým vojakom si každoročne 11. apríla pripomíname oslobodenie Holíča Sovietskou armádou.
Výročie oslobodenia Holíča - Námestie mieru


Po postavení symbolu jari Májky na Námestí mieru o dobrú náladu sa postará dychová hudba Májovanka so svojimi sólistami. O malé občerstvenie organizátor podujatia mesto Holíč.
Stavanie májky s Májovankou - Námestie mieru


Tradičné folklórne podujatie plné zvykov, piesní a tancov s prísľubom ich zachovania. Také je motto organizátora podujatia FS Valša z Holíča. Podujatie sa organizuje v spolupráci s mestom Holíč.
Holíčske folklórne slávnosti - Kultúrno – osvetové centrumPodujatie organizované historickou skupinou Rotenstein. Dni plné šermu, dobovej hudby, jázd na koňoch, turnajov, kaukliarov a detská show.
Historický festival Rotenstein - areál Holíčskeho zámku


Tradičné podujatie, ktoré sa koná každoročne v areáli zámku. Veľa hudby pre všetky vekové kategórie, veľa jedla a pitia a programu pre tých najmenších - deti.
Tereziánske dni - areál Holíčskeho zámku


V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční večerná show spojená s bohatým programom. Hra ohňa a svetiel. Atrakciou je večerné člnkovanie v zámockých vodných valoch.
Zámocké leto Nightparty - areál Holíčskeho zámku


Mladí účinkujúci letnej muzikálovej školy predvedú svoje tanečné a spevácke vystúpenia. Hosťami budú hviezdy muzikálovej scény.
Zámocké leto Večer muzikálových hviezd - areál Holíčskeho zámku


Veľkolepý festival hudby, jedla a pitia. Každoročne sa koná v priestoroch letiska v Holíči a pojme viac ako 10 000 návštevníkov. Zabezpečené sú atrakcie rôzneho druhu, súťaže a plno zábavy pre všetky vekové skupiny.
Cibulafest - Letisko Holíč


Nedeľa na ľudovú nôtu je podujatím v rámci cyklu Zámocké leto a priláka tých skôr narodených.
Zámocké leto Nedeľa na ľudovú nôtu - areál Holíčskeho zámku


Stretnutie veteránov a ich predstavenie širokej verejnosti. Nové podujatie plné očakávaní , prekvapení a súťaží.
I. ročník Oldtimerrally – súťaž veteránov areál Holíčskeho zámku


Program určený pre deti v duchu rozprávok, povestí a rozprávkových bytostí.
Zámocké leto Zámocké rozprávkovo areál Holíčskeho zámku


Medzinárodný festival dychových hudieb, ktorý organizuje DH Májovanka. Účinkujú kapely z Čiech, Moravy a Slovenska v kategóriách folklór, ľudové tradície.
Z oboch brehu - amfiteáter KD Holíč


Bežecké preteky v areáli Holíčskeho zámku vo viacerých kategóriách nielen pre obyvateľov mesta Holíč ale pre všetkých, ktorí radi behajú
Veľká cena mesta Holíč areál Holíčskeho zámku


Turistický pochod, ktorého usporiadateľom je miestna organizácia Klub turistov v Holíči. Pochod má viacero cieľov, jedným z nich je barokový žrebčín v Kopčanoch.
Po stopách Márie Terézie – pochod Dom turistiky
Medzinárodné podujatie umožňujúce návštevu všetkých pamiatok zdarma alebo za symbolickú cenu. V Holíči je možné zdarma navštíviť Holíčsky zámok, všetky kostoly , barokovú sýpku a Veterný mlyn.
Dni európskeho kultúrneho dedičstva Pamiatky mesta Holíč


Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vintage historických motocyklov a sajdkár v centre mesta Holíč so štartom v areáli Holíčskeho zámku. Tradičné podujatie plné motorkárskych zážitkov.
Motocyklové preteky veteránov - areál Holíčskeho zámku
Načapovaním prvého litra piva začínajú každoročne Zámocké pivné slávnosti v Holíči v areáli Holíčskeho zámku. Sú vyvrcholením pretekov vintage historických motocyklov a sajdkár.
Zámocké pivné slávnosti - areál Holíčskeho zámku


Poďme sa báť do Holíčskeho zámku. Večerné prehliadky zámku spojené s príbehmi z rozprávok a filmov, plné strašidiel, čarodejníc, mystických postáv. Pre tých najmenším je pripravený špeciálny program.
Strašidlá na Holíčskom zámku - Holíčsky zámok


Tradičný hodový jarmok na sviatok sv. Martina pripravený každoročne pre širokú verejnosť a obyvateľov mesta Holíč. Nakúpiť je možné remeselné výrobky, ale aj jedlo a pitie. Špecialitou je klobása z Hložian.
Martinský jarmok Námestie mieru
Jedno z nových podujatí, ktoré sa snaží získať v Holíči tradíciu. Možno ochutnať plno sladkých dobrôt a ešte si ich priniesť aj domov.
Sladká sobota na zámku Kultúrno – osvetové centrum


Tradičné podujatie určené hlavne pre tých najmenších. Otvára cyklus vianočných podujatí, ktoré sa konajú až do skončenia adventu. Koncerty, vystúpenia tých najmenších ale aj dobré jedlo a pitie.
Príde aj Mikuláš - Námestie mieru


Nadväzujú na podujatie Príde aj Mikuláš... a sú príjemným spestrením adventných vianočných dní.
Zámocké Vianoce Kultúrno – osvetové centrum
 • titulka plesV piatok 17. januára si na svoje prišli milovníci plesov a dobrej zábavy. Mesto Holíč pripravilo v priestoroch Kultúrno-osvetového centra už IV. ročník Tereziánskeho bálu.
  Slávnostným večerom sprevádzal od moderátorského mikrofónu
  Peter Makranský, známy predovšetkým z televíznych seriálov i z účinkovania v muzikáloch. V kultúrnom programe predviedli choreografie plné temperamentných rytmov španielskeho flamenca tanečníčky umeleckého súboru Andalucia, o malé prekvapenie sa postaral kúzelník Talostan so svojou šou.
  K dobrej nálade, do tanca i na počúvanie, prišiel zahrať a zaspievať i tohto roku TIP TOP Band Erika Rangla, milovníkov ľudových pesničiek potešila Myjavská cimbalovka.
  Okrem osemdesiatich priamych výhier sa na pódiu žrebovaním tomboly rozhodlo o výhercoch ďalších desiatich hlavných cien. Majiteľa prvej ceny potešil cestovný zájazd podľa vlastného výberu, ktorý venovalo Mesto Holíč a holíčska CK Jana travel.

  Na tradičnom Tereziánskom bále
 • titulka riadit15. januára sa v pracovni primátora uskutočnilo tradičné novoročné stretnutie vedenia samosprávy s riaditeľmi škôl a predstaviteľmi oddelení školstva mestského úradu.
  V príhovore primátor poďakoval za doterajšie aktivity, snahu o neustále skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu, za dosiahnuté výsledky a úspechy, ktorými aj prostredníctvom svojich žiakov reprezentujú školu i naše mesto.
  V novoročnom prípitku zaželal prítomným veľa zdravia a úspechov i pozitívnej energie v ich neľahkej práci i v náročnom poslaní.

  Novoročné stretnutie so zástupcami holíčskeho školstva
 • titulka jds13. januára sa v holíčskom Klube seniorov konalo jedno z pravidelných zasadaní okresného predsedníctva JDS.
  Okrem primátora prijali pozvanie aj seniorskí športovci, ktorí reprezentovali okres Skalica na minuloročných celoslovenských športových hrách i Župnej olympiáde. Ďakovný list, ktorý udelila OO JDS pätnástim úspešným jednotlivcom, si z rúk okresného predsedu prevzali aj traja holíčski seniori, Rudolf Roučka, Jozef Madák a Dominik Vépy.

  Ocenenia seniorským športovcom
 • titulka novyrokV prvý januárový podvečer sa v areáli Holíčskeho zámku zišli účastníci mestských novoročných osláv.
  Organizátori vítali prvých návštevníkov už od sedemnástej hodiny, kedy sa začal oficiálny program. Deti sa mohli zabaviť pri diskohrách a rôznych súťažiach. Neskôr medzi ne zavítal pirát Jack Sparrow, s ktorým si mohli tí najmenší užiť chvíle pri spoločnom šantení.
  V ponuke bolo i občerstvenie, novoročná kapustnica a ako novinka varená šošovica. Výťažok z dobrovoľného príspevku venuje samospráva na pomoc rodinám z výbuchom zničenej bytovky v Prešove.
  Krátko pred pol ôsmou prišiel odovzdať Holíčanom pozdravy a novoročné priania primátor i jeho zástupkyňa. Po prípitku a doznení slovenskej štátnej hymny si mohli návštevníci vychutnať slávnostný ohňostroj sprevádzaný hudbou.

  Oslávili sme príchod nového roka
13