Katalóg podujatí

KATALÓG PODUJATÍ

Novoročný ohňostroj sa koná každoročne v areáli Holíčskeho zámku spojený s podávaním novoročnej kapustnice a sprievodným programom pre deti.
Novoročný ohňostroj areál Holíčskeho zámku


Kladením vencov k Pomníku padlým vojakom si každoročne 11. apríla pripomíname oslobodenie Holíča Sovietskou armádou.
Výročie oslobodenia Holíča - Námestie mieru


Po postavení symbolu jari Májky na Námestí mieru o dobrú náladu sa postará dychová hudba Májovanka so svojimi sólistami. O malé občerstvenie organizátor podujatia mesto Holíč.
Stavanie májky s Májovankou - Námestie mieru


Tradičné folklórne podujatie plné zvykov, piesní a tancov s prísľubom ich zachovania. Také je motto organizátora podujatia FS Valša z Holíča. Podujatie sa organizuje v spolupráci s mestom Holíč.
Holíčske folklórne slávnosti - Kultúrno – osvetové centrumPodujatie organizované historickou skupinou Rotenstein. Dni plné šermu, dobovej hudby, jázd na koňoch, turnajov, kaukliarov a detská show.
Historický festival Rotenstein - areál Holíčskeho zámku


Tradičné podujatie, ktoré sa koná každoročne v areáli zámku. Veľa hudby pre všetky vekové kategórie, veľa jedla a pitia a programu pre tých najmenších - deti.
Tereziánske dni - areál Holíčskeho zámku


V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční večerná show spojená s bohatým programom. Hra ohňa a svetiel. Atrakciou je večerné člnkovanie v zámockých vodných valoch.
Zámocké leto Nightparty - areál Holíčskeho zámku


Mladí účinkujúci letnej muzikálovej školy predvedú svoje tanečné a spevácke vystúpenia. Hosťami budú hviezdy muzikálovej scény.
Zámocké leto Večer muzikálových hviezd - areál Holíčskeho zámku


Veľkolepý festival hudby, jedla a pitia. Každoročne sa koná v priestoroch letiska v Holíči a pojme viac ako 10 000 návštevníkov. Zabezpečené sú atrakcie rôzneho druhu, súťaže a plno zábavy pre všetky vekové skupiny.
Cibulafest - Letisko Holíč


Nedeľa na ľudovú nôtu je podujatím v rámci cyklu Zámocké leto a priláka tých skôr narodených.
Zámocké leto Nedeľa na ľudovú nôtu - areál Holíčskeho zámku


Stretnutie veteránov a ich predstavenie širokej verejnosti. Nové podujatie plné očakávaní , prekvapení a súťaží.
I. ročník Oldtimerrally – súťaž veteránov areál Holíčskeho zámku


Program určený pre deti v duchu rozprávok, povestí a rozprávkových bytostí.
Zámocké leto Zámocké rozprávkovo areál Holíčskeho zámku


Medzinárodný festival dychových hudieb, ktorý organizuje DH Májovanka. Účinkujú kapely z Čiech, Moravy a Slovenska v kategóriách folklór, ľudové tradície.
Z oboch brehu - amfiteáter KD Holíč


Bežecké preteky v areáli Holíčskeho zámku vo viacerých kategóriách nielen pre obyvateľov mesta Holíč ale pre všetkých, ktorí radi behajú
Veľká cena mesta Holíč areál Holíčskeho zámku


Turistický pochod, ktorého usporiadateľom je miestna organizácia Klub turistov v Holíči. Pochod má viacero cieľov, jedným z nich je barokový žrebčín v Kopčanoch.
Po stopách Márie Terézie – pochod Dom turistiky
Medzinárodné podujatie umožňujúce návštevu všetkých pamiatok zdarma alebo za symbolickú cenu. V Holíči je možné zdarma navštíviť Holíčsky zámok, všetky kostoly , barokovú sýpku a Veterný mlyn.
Dni európskeho kultúrneho dedičstva Pamiatky mesta Holíč


Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vintage historických motocyklov a sajdkár v centre mesta Holíč so štartom v areáli Holíčskeho zámku. Tradičné podujatie plné motorkárskych zážitkov.
Motocyklové preteky veteránov - areál Holíčskeho zámku
Načapovaním prvého litra piva začínajú každoročne Zámocké pivné slávnosti v Holíči v areáli Holíčskeho zámku. Sú vyvrcholením pretekov vintage historických motocyklov a sajdkár.
Zámocké pivné slávnosti - areál Holíčskeho zámku


Poďme sa báť do Holíčskeho zámku. Večerné prehliadky zámku spojené s príbehmi z rozprávok a filmov, plné strašidiel, čarodejníc, mystických postáv. Pre tých najmenším je pripravený špeciálny program.
Strašidlá na Holíčskom zámku - Holíčsky zámok


Tradičný hodový jarmok na sviatok sv. Martina pripravený každoročne pre širokú verejnosť a obyvateľov mesta Holíč. Nakúpiť je možné remeselné výrobky, ale aj jedlo a pitie. Špecialitou je klobása z Hložian.
Martinský jarmok Námestie mieru
Jedno z nových podujatí, ktoré sa snaží získať v Holíči tradíciu. Možno ochutnať plno sladkých dobrôt a ešte si ich priniesť aj domov.
Sladká sobota na zámku Kultúrno – osvetové centrum


Tradičné podujatie určené hlavne pre tých najmenších. Otvára cyklus vianočných podujatí, ktoré sa konajú až do skončenia adventu. Koncerty, vystúpenia tých najmenších ale aj dobré jedlo a pitie.
Príde aj Mikuláš - Námestie mieru


Nadväzujú na podujatie Príde aj Mikuláš... a sú príjemným spestrením adventných vianočných dní.
Zámocké Vianoce Kultúrno – osvetové centrum
 • titulka ochranarikMinisterstvo vnútra Slovenskej republiky vyhlásilo v tomto roku ďalší ročník výtvarnej súťaže nazvanej Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení autorom najlepších prác sa uskutočnilo 2. decembra v Kultúrno-osvetovom centre Holíčskeho zámku.

  Výtvarná súťaž Ochranárik
 • titulka pesnickyDopoludnie pri pesničkách, hudbe i tanci prežívali 20. novembra klienti zariadení sociálnych služieb Trnavského samosprávneho kraja. Podobne ako po minulé roky aj toto priateľské stretnutie pripravil holíčsky Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb pre dospelých.
  V programe sa predstavili prijímatelia sociálnych služieb z Holíča a ďalších siedmich zariadení v rámci kraja.
  Vo svojich vystúpeniach rozozneli sálu populárnymi pesničkami spred niekoľkých desaťročí, ale i súčasnými hitmi známymi z rozhlasu či televízie. Príjemným prekvapením boli melódie skladieb starých majstrov, ktoré prišla zaspievať členka Slovenskej filharmónie a držiteľka ocenenia Zlatá nota, Holíčanka Alena Trnková.

  Stretnutie pri česko-slovenských pesničkách
 • titulka bubnovacka19. november je vyhlásený za Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. 20. novembra si svet pripomína 30. výročie od prijatia Dohovoru o právach dieťaťa. Pri príležitosti týchto významných dní sa na Slovensku už po šiesty raz uskutočnilo podujatie s cieľom poukázať na práva detí.
  Pod názvom Bubnovačka sa 19. novembra konala aj na Holíčskom zámku.

  Bubnovačka poukázala na práva detí
 • titulka prednaskaProblematika a perspektívy investičnej spolupráce medzi Ruskom a krajinami Vyšehradskej štvorky. To bol názov prednášky, ktorá sa 14. novembra uskutočnila v Kultúrno-osvetovom centre.
  Na danú tému prišla porozprávať Anna Četveriková z Národného výskumného ústavu svetovej ekonomiky a medzinárodných vzťahov J. M. Primakova Ruskej akadémie vied.
  V ďalšej časti programu si prítomní mohli prostredníctvom správcu Pravoslávnej cirkevnej obce v Holíči Jakuba Jacečka vypočuť zaujímavé rozprávanie z putovania po Svätej Rusi.

  Odborná prednáška i beseda o Svätej Rusi
13