Tereziánske dni opäť ovládli areál zámku

titulka tere14. a 15. júna mohli návštevníci Holíča prežívať víkend plný hudby, tanca a ďalšej zábavy. Už po šestnásty raz tu otvorilo svoje brány najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie letnej sezóny v areáli zámku, Tereziánske dni.
Piatkový program otvorili na hlavnom pódiu vystúpenia holíčskych ZŠ, CVČ a SOŠ a po nich Baby band a D´Bend. V podvečer sa uskutočnilo odovzdanie ocenení najúspešnejších žiakov v ankete TOP školák. Pódium potom patrilo tanečnému vystúpeniu ZUŠky, ktoré vystriedala Sima a po nej Sanchez Amsterdam.
V sobotu prišli zahrať a zaspievať skupiny Dora, Lojzo, Tereza Mašková, Sima Martausová, La Rosa a Hex. Nechýbal hudobný ohňostroj a (po)polnočné disco.
Po obidva dni mohli záujemcovia navštíviť výstavu bábik i expozíciu modrotlače, absolvovať dobové prehliadky zámku spestrené účinkujúcimi z agentúry Hector, prezrieť si bylinkovú záhradu i malý remeselný jarmok, v ponuke bolo i člnkovanie v zámockých valoch. Detských návštevníkov prišiel zabaviť kúzelník Jaro i šašo Fifo, nechýbalo divadlo s rozprávkami, zábavu ponúkli aj viaceré atrakcie či ukážky
obratnosti a zručnosti psíkov pri prekonávaní rôznych prekážok.

Čítať ďalej...

Záhorácka veteran rallye mala zastávku aj v Holíči

titulka rallyeV sobotu 8. júna sa konal už 31. ročník Záhoráckej veterán rallye. Podujatie, ktoré bolo zároveň 3. ročníkom Memoriálu Jána Vépyho, pripravil opäť Klub historických vozidiel Holíč v spolupráci s Obcou Petrova Ves. Takmer šesťdesiat
posádok zo Slovenska i zahraničia na zhruba 60-kilometrovej trase vedúcej po obciach a mestách horného Záhoria malo svoju zastávku aj v Holíči. Na nádvorí zámku mohli návštevníci obdivovať krásu automobilových a motocyklových veteránov.

Čítať ďalej...

V Bylinkovej záhrade o bylinkách

titulka bzPod názvom Bylinky naživo sa v nedeľu 9. júna uskutočnil v Bylinkovej záhrade pri Holíčskom zámku zážitkový seminár. Informácie o známych i menej známych bylinkách, o ich zbere, sušení a využití prišla návštevníkom porozprávať Jarmila Kollárová, ktorá sa tejto oblasti venuje už dlhší čas.
Organizátori z Mesta Holíč ponúkli záujemcom osviežujúce bylinkové nápoje, občerstviť sa mohli aj kávou a koláčikmi z kaviarne zo Skalice. Podujatie obohatili ukážky aranžmánov jedného z holíčskych kvetinárstiev, v ponuke boli aj medové perníky známeho miestneho výrobcu, pre detských návštevníkov boli pripravené rôzne zábavné animácie.

Čítať ďalej...

Zámocké záhrady prešli ďalšou obnovou

titulka zahradyV uplynulých dňoch bola dokončená I. etapa projektu Zámocké záhrady v Holíči. 5. júna sa uskutočnilo slávnostné odovzdanie tohto diela do užívania verejnosti. Stalo sa tak po symbolickom prestrihnutí pásky, ktorého sa spolu s primátorom zhostili Peter Takáč z riadiaceho orgánu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Kamila Krejčiříková ako zástupca OZ Průvodce parkem Valtice.
Na realizáciu uvedeného projektu, podporeného v rámci programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika získalo Mesto Holíč dotáciu vo výške 538 921 eur. Projekt bol podporený z prostriedkov Európskej únie, z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, zo štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov Mesta Holíč.

Čítať ďalej...

Deťom k ich sviatku

titulka dendetiMesto Holíč v spolupráci s Klubom turistov, Klubom Genesis a holíčskym Centrom pre deti a rodiny pripravilo v nedeľu 2. júna podujatie venované deťom. Tie menšie sa mohli v sprievode svojich rodičov vydať na Rozprávkovú cestu, na staršie deti čakala okružná trasa nazvaná Holíčska detektívka. Na každom stanovisku predviedli svoju šikovnosť, ale i vedomosti pri plnení nenáročných úloh, za ktoré získali sladkú odmenu. Po návrate do cieľa v areáli Domu turistiky sa okrem iného mohli občerstviť, nechať si pomaľovať tvár, zašportovať si a tiež opiecť na ohni špekáčiky.

Čítať ďalej...

13