Zmena zberu triedeného odpadu v rodinných domoch| Rekonštrukcia "Kasína"-Relaxačné centrum | Letná turistická sezóna 2019

                                                                        UZAVIERKA TOP

Holíčsky zámocký okruh zatraktívnil šampión Giacomo Agostini

titulka motorkyV sobotu 29. septembra sa Holíčom opäť preháňali motocyklové veterány a mesto ožilo tradičným motoristickým sviatkom.
Pod názvom Holíčsky zámocký okruh sa tu uskutočnil jubilejný, X.ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska historických motocyklov. Na podujatí, ktoré bolo zároveň Európskym pohárom vintage historických motocyklov a sajdkár, prišlo súťažiť so svojimi strojmi viac ako 150 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Rakúska, Talianska, Poľska a Veľkej Británie.
V exhibičnom Kole slávy si okrem historických vozidiel získali zvláštnu pozornosť divákov dva motocykle s jazdcami zvučných mien. S bývalým pretekárskym strojom Jawa sa divákom predstavila legenda slovenského motoristického športu Peter Baláž a so svojou Agustou s číslom 1 prešiel okruhom 15-násobný svetový majster Giacomo Agostini.

S historicky najúspešnejším účastníkom majstrovstiev sveta cestných motocyklov sa záujemcovia mohli osobne stretnúť už dopoludnia počas autogramiády v areáli zámku. 76-ročný šampión z Talianska nechýbal ani na záverečnom vyhlásení výsledkov.
13