O Veľkú cenu Holíča po dvadsiaty šiesty raz

titulka velkacenaV sobotu 8. septembra sa Holíč opäť niesol v znamení významného atletického podujatia. Konal sa tu už XXVI. ročník pretekov o Veľkú cenu mesta Holíč. Súťaž bola v poradí tretím podujatím Cyrilometodského maratónu 2018, zaradeným do seriálu Grand Prix Záhoria.
Súťažiť prišlo rekordných 365 pretekárov zo Slovenska a Českej republiky. Rekordný bol aj počet bežcov v detských a žiackych kategóriách, v ktorých súťažilo dovedna 143 atletických nádejí.
V absolútnom poradí súťaže mužov zvíťazil Martin Kučera z VSK Uni Brno, v kategórii žien vyhrala Irena Pospíšilová z AK Drnovice. Z 50 pretekárov Holíča si traja odniesli víťazné tituly. V kategórii žien nad 45 rokov vyhrala Katarína Čechová, medzi juniorkami zvíťazila Simona Gorbatenková, obidve z AK Junior, ich oddielový kolega Pavol Vendelín Riečický si vybojoval prvenstvo v kategórii dorastencov.