Zmena zberu triedeného odpadu v rodinných domoch| Rekonštrukcia "Kasína"-Relaxačné centrum | Letná turistická sezóna 2019

                                                                        UZAVIERKA TOP

Heligónky bavia aj mladých

titulka helogonkyAj tohtoročná posledná júlová nedeľa patrila, rovnako ako po minulé roky, heligónkam. V horúci letný podvečer bolo príjemným osviežením pre viac ako 200 návštevníkov podujatie Nedeľa na ľudovú nôtu, usporiadané Mestom Holíč a kapelou Záhoráckí heligónkári v rámci letného cyklu podujatí Zámocké leto 2018. Svojich fanúšikov a najmä fanúšičky potešili členovia kapely - Ladislav Michálek /Holíč/ a Miroslav Zálešák /Častkov/ svojimi osvedčenými hitovkami, ale aj novinkami.
Koncert sa uskutočnil v príjemnej chladivej klíme Kultúrno-osvetového centra Holíčskeho zámku a svojim zábavným a vtipmi osvieženým sprievodným slovom túto atmosféru spríjemnil i moderátor večera Vlado Michálek. Že jablko nepadá ďaleko od stromu sme sa počas koncertu presvedčili viac krát. Samotný moderátor Vlado Michálek ako hosť kapely a syn jedného z členov predviedol svoje umenie heligónkarske i spevácke. Nedal sa zahanbiť ani vnuk druhého člena kapely 22 – ročný Erik Otrísal, ktorý odprezentoval mladistvý heligónkarsky kumšt skladbou od Jarka Nohavicu, nesmrteľným kankánom a piesňou, v ktorej sa spevácky predstavila jeho, ako sám zdôraznil, frajerka Martinka Mihalovičová. Erik je nielen zdatný heligónkar, ale i kapitán A – tímu futbalového mužstva Senice, čím preukázal, že spojenie športu s umením nie je nemožné. Potvrdil to i ďalší účinkujúci – hokejista a šoumen Tibor Kutálek zo Skalice, ktorý potešil nielen fantastickou hrou na heligónke a spevom ľudových piesní, ale i správou, že sa z HK Nitra vracia do materského HK 36 Skalica. Nesklamali ani ďalší tradiční hostia Tomáš Polák z Radošoviec a Dominik Romančík z Lopašova. Okrem sólových vystúpení predviedli všetci účinkujúci množstvo spoločných skladieb a svojim výkonom povzbudili k spevu aj mnohých návštevníkov. Nechýbal vedomostný súťažný kvíz, v ktorom 3 výhercovia získali vecné ceny venované Mestom Holíč a odovzdané rovno primátorom Zdenkom Čambalom, ktorý si tohtoročnú Nedeľu na ľudovú nôtu nenechal ujsť.
Ako povedali samotní členovia kapely Záhoráckí heligónkári, tohtoročné podujatie sa nieslo v znamení príjemného poznania, že heligónky nevymierajú, ale naopak získavajú mimoriadnu obľubu aj medzi mladými, o ktorých vzťahu k ľudovej hudbe a tradičným nástrojom mnohí pochybujú. Tohtoročné podujatie bolo dôkazom, že heligónka má medzi mladými svojich skvelých protagonistova a verme, že v nich aj úspešných pokračovateľov skvelého a vzácneho heligónkarskeho kumštu.
13