Letná tur. sezóna 2020 baner
KO PIC Harmonogram vývozu KO      RECYCLING Harmonogram vývozu separ. odpadu      InfoNávrh ZaD č.4 k ÚPN SÚ - Holíč COVID-19COVID - 19
Mesto Holíč oznamuje predĺženie prerokovávania Zmien a doplnkov č. 4 k Územného plánu mesta Holíč do 31.05.2020.
Zmeny a doplnky sú k nahliadnutiu na Mestskom úrade v Holíči a webovej stránke www.holic.sk tu a na Okresnom úrade v Trnave, odbore výstavby a bytovej politiky.
Občania môžu svoje pripomienky predložiť písomne na adresu Mestský úrad, Bratislavská 5, 908 51 Holíč, alebo elektronicky na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. v termíne do 31.05.2020

 Mesto Holíč oznamuje, že od pondelka 25.5.2020 sa úradné hodiny Mestského úradu aj Mestskej knižnice vracajú do štandardného režimu - ich presný rozpis nájdete tu


Heligónky bavia aj mladých

titulka helogonkyAj tohtoročná posledná júlová nedeľa patrila, rovnako ako po minulé roky, heligónkam. V horúci letný podvečer bolo príjemným osviežením pre viac ako 200 návštevníkov podujatie Nedeľa na ľudovú nôtu, usporiadané Mestom Holíč a kapelou Záhoráckí heligónkári v rámci letného cyklu podujatí Zámocké leto 2018. Svojich fanúšikov a najmä fanúšičky potešili členovia kapely - Ladislav Michálek /Holíč/ a Miroslav Zálešák /Častkov/ svojimi osvedčenými hitovkami, ale aj novinkami.
Koncert sa uskutočnil v príjemnej chladivej klíme Kultúrno-osvetového centra Holíčskeho zámku a svojim zábavným a vtipmi osvieženým sprievodným slovom túto atmosféru spríjemnil i moderátor večera Vlado Michálek. Že jablko nepadá ďaleko od stromu sme sa počas koncertu presvedčili viac krát. Samotný moderátor Vlado Michálek ako hosť kapely a syn jedného z členov predviedol svoje umenie heligónkarske i spevácke. Nedal sa zahanbiť ani vnuk druhého člena kapely 22 – ročný Erik Otrísal, ktorý odprezentoval mladistvý heligónkarsky kumšt skladbou od Jarka Nohavicu, nesmrteľným kankánom a piesňou, v ktorej sa spevácky predstavila jeho, ako sám zdôraznil, frajerka Martinka Mihalovičová. Erik je nielen zdatný heligónkar, ale i kapitán A – tímu futbalového mužstva Senice, čím preukázal, že spojenie športu s umením nie je nemožné. Potvrdil to i ďalší účinkujúci – hokejista a šoumen Tibor Kutálek zo Skalice, ktorý potešil nielen fantastickou hrou na heligónke a spevom ľudových piesní, ale i správou, že sa z HK Nitra vracia do materského HK 36 Skalica. Nesklamali ani ďalší tradiční hostia Tomáš Polák z Radošoviec a Dominik Romančík z Lopašova. Okrem sólových vystúpení predviedli všetci účinkujúci množstvo spoločných skladieb a svojim výkonom povzbudili k spevu aj mnohých návštevníkov. Nechýbal vedomostný súťažný kvíz, v ktorom 3 výhercovia získali vecné ceny venované Mestom Holíč a odovzdané rovno primátorom Zdenkom Čambalom, ktorý si tohtoročnú Nedeľu na ľudovú nôtu nenechal ujsť.
Ako povedali samotní členovia kapely Záhoráckí heligónkári, tohtoročné podujatie sa nieslo v znamení príjemného poznania, že heligónky nevymierajú, ale naopak získavajú mimoriadnu obľubu aj medzi mladými, o ktorých vzťahu k ľudovej hudbe a tradičným nástrojom mnohí pochybujú. Tohtoročné podujatie bolo dôkazom, že heligónka má medzi mladými svojich skvelých protagonistova a verme, že v nich aj úspešných pokračovateľov skvelého a vzácneho heligónkarskeho kumštu.
 • titulka DSSV priebehu tretieho májového týždňa sa v Holíči uskutočnilo testovanie na ochorenie COVID-19. Testovaní boli klienti i zamestnanci Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb na Kátovskej ulici, v Senior dome Terézia a v Azylovom dome Emauzy, testovanie absolvovali tiež osoby v nocľahárni na Svätojánskej ulici. Výsledky vyšetrení boli vo všetkých prípadoch negatívne.

  Testovanie v zariadeniach sociálnych služieb
 • titulka archV prvý májový štvrtok sa v areáli Holíčskeho zámku uskutočnil ďalší archeologicko-geofyzikálny prieskum. V poradí druhý prieskum tohto druhu nadviazal na predošlé skúmanie z mája minulého roku, pri ktorom boli odhalené múry a piliere staré niekoľko storočí. Vznikla teória, že by mohlo ísť napríklad o konštrukciu bývalého padacieho mosta z vtedajšieho stredovekého hradu. Prieskum na overenie ďalších skutočností v súvislosti s podzemnými nálezmi vďaka finančnej podpore Mesta Holíč realizovala špeciálnymi prístrojmi dvojica odborníkov archeológov.

  Archeológovia opäť preskúmavali areál zámku
 • titulka majkaVýnimočné obdobie núdzového stavu a prijaté súvisiace opatrenia znemožňujú v súčasnosti usporiadanie akýchkoľvek verejných podujatí. V našom meste však i napriek tomu na ľudové zvyky a tradície nezabúdame. Hoci bez účasti návštevníkov a neodmysliteľnej dychovej hudby sme aj tohto roku postavili májku.
  Takmer dvadsaťmetrový strom s vyzdobeným vrcholom i okružím podmájky vztýčil v prvomájový predvečer na Námestí mieru vysokozdvižný žeriav.

  Centrum Holíča krášli vyzdobená májka
 • IMG-20200427-upr.WA0001Každoročne v poslednú aprílovú nedeľu sa slávi medzinárodný deň družobných miest v súlade s uznesením Celosvetovej federácie družobných miest, ktorá bola založená v roku 1957. Tento deň symbolizuje partnerské vzťahy, solidaritu a spoluprácu. Oslavy tohto dňa prispievajú k spoznávaniu života, kultúry a dejín iných miest a národov, podporujú vytváranie ešte pevnejších priateľských vzťahov medzi nimi.
  Pri tejto príležitosti sa 24. apríla uskutočnila medzinárodná videokonferencia medi niektorými slovenskými a ruskými mestami, ktorú zorganizovala riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry (RCNK) v  Bratislave Inna Kuznecová. Medzi zúčastnenými boli aj predstavitelia Mesta Holíč, aj predstavitelia partnerského mesta Malojaroslavec.
  Po vrelom privítaní riaditeľkou RCNK účastníci sa dozvedeli o novinkách v priemyselnom centre Moskovského kraja RF v meste Dubna. Porozprávali o vzájomnej spolupráci, zaspomínali na jej začiatky, predstavili svoje plány. Jednou z tém rozhovoru bolo aj 75. výročie oslobodenia Európy od fašizmu. Prebrali súčasnú situáciu pandémie koronavírusu v obidvoch krajinách. Vyjadrili nádej na zlepšenie situácie, pokračovanie spolupráce a budúce osobné stretnutia.

  Online videokonferencia družobných miest
13