slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Holíč má novopostavený pravoslávny chrám

titulka chram29. apríl sa do novodobej histórie mesta Holíč zapíše výnimočnou udalosťou. V tento deň bol slávnostne posvätený a oficiálne otvorený pravoslávny chrám Počajevskej ikony Matky Božej a sv. Cyrila a Metoda. Pravoslávna cirkevná obec so správcom jerejom Jakubom Jacečkom po desaťročí príprav a následnej realizácii vďaka finančnej i materiálnej podpore sponzorov a darcov tak dostala nový svätostánok.
Nový chrám symbolickým prestrihnutím pásky slávnostne otvorili jerej Jakub Jacečko s primátorom Zdenkom Čambalom a jeho zástupcom Rastislavom Caletkom.
Na sv. archijerejskej litrurgii, ktorej hlavným celebrantom bol metropolita Rastislav, sa okrem iných zúčastnil J.E veľvyslanec Ruskej federácie v SR Alexej Leonidovič Fedotov.
13