Holíčski majstri športu

titulka ocen spostovcovSlávnostné stretnutie osobností holíčskeho športu uskutočnené 21. februára 2018 v Kultúrno-osvetovom centre Holíčskeho zámku bolo aj tento rok príležitosťou oceniť športové úspechy dosiahnuté v roku predchádzajúcom. Zo 14 ocenených športovcov a športových klubov si 11 z nich prevzalo cenu osobne alebo prostredníctvom svojich zástupcov. Poháre a vecné odmeny prijali a svoj podpis do pamätnej knihy uskutočnili nasledovné osobnosti holíčskeho športu:

Matúš BUBENÍK, atlét - v skoku do výšky dosiahol aj v roku 2017 predné umiestnenia s najlepším minuloročným výkonom 227 cm a 4. priečkou v poradí najlepších slovenských atlétov.
Gabriel ČERMÁK, atlét – počas svojho relatívne krátkeho bežeckého pretekania dosiahol pozoruhodné bežecké úspechy. V seriáli Grant prix Záhoria v kategórii do 40 rokov sa v celkovom hodnotení umiestnil na 4. mieste a v medzinárodnom behu Hodonín – Holíč – Skalica bol najlepším z Holíčanov na celkovom 61.mieste.
Barbora HANZALÍKOVÁ, hádzanárka - svoju kariéru začala ako 11- ročná, v klube HK Hodonín, na poste brankárky. Po skončení ZŠ si zvolila Športové gymnázium v Trenčíne, kde pôsobí v klube ako brankárka HK AS Trenčín. V roku 2016 si vybojovala s tímom postup do Československej extraligy. Splneným snom je aj účasť na MS v roku 2016 na Slovensku v pozícii prvej brankárky slov. reprezentácie. Z každých majstrovstiev sveta a Európy si priniesla ocenenie najlepšej hráčky zápasu.
Róbert CHORVÁT, kulturistika - súťaží už 5 rokov, v uplynulej sezóne po prvý raz v rámci federácie celosvetovej naturálnej kulturistiky ICN , ktorá združuje naturálnych kulturistov z 57 krajín dosiahol ako nováčik popredné umiestnenia.
Ondrej KONDEK, jednokolka - na jednokolke súťaží v dvoch disciplínach – skok do výšky a v triale /prekonávanie postavených prekážok/. V európskych i národných súťažiach v zahraničí obsadil aj v uplynulom roku popredné priečky.
Pavol KRČÍK, horolezectvo-10. júla 2017 absolvoval so svojimi priateľmi výstup na najvyšší vrch Európy východný vrchol Elbrusu v Rusku . Vo výške 5 621 m nad morom vztýčil vlajku mesta Holíč.
Karol LACKO, plavec - v súčasnosti je členom plaveckého klubu Aquatics Nitra, kde sa venuje masters plávaniu v kategórii 50 – 54 rokov a dosiahol veľa medzinárodných športových úspechov. Je držiteľom viacerých slovenských rekordov vo svojej vekovej kategórii .
Tomáš MASARYK, tenis handicepovaných - sedemnásť medailových umiestnení, z toho osem prvenstiev. Taká je jeho bilancia uplynulej domácej i medzinárodnej súťažnej sezóny.
Lenka MLYNKOVÁ, kynológia - všetok svoj voľný čas venuje chovu, výcviku a vystavovaniu plemena nemecký boxer. Je aktívnou členkou Slovenského boxer klubu a Kynologického klubu Rúbanice Holíč. So svojim psom BARACHIEL FLOYD Fender Edda získala mnohé individuálne európske tituly v kategórii juniorov a nakoniec sa jej zverenec stal víťazom celej výstavy a bol mu udelený titul BEST IN SHOW/BEST OF BREED.
Radovan PRSTEK, strelec – študent SOŠ J. Čabelku, reprezentant Slovenskej republiky v športovej streľbe na asfaltové terče, člen Športového klubu polície v Trnave a Športového strediska polície si ako reprezentant v disciplíne olympijský trap pripísal množstvo významných úspechov.

Marián STUDENIČ ,hokejista - holíčskeho rodáka a slovenského hokejového krídelníka si zvolil v piatom kole vstupného draftu do NHL 2017 z celkovej 143 pozície tím New Jersey Devils. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant Slovenska nastúpil v ostatnej sezóne základnej časti zámorskej juniorskej OHL za tím Hamilton Bulldogs. Talentovaný krídelník pred štartom zámorskej kariéry pôsobil v Slovenskej Tipsport lige v Dukle Trenčín, resp. HK 36 Skalica
Mária TRUISSARD, atletika - behaniu sa súťažne začala venovať za klub AK Junior Holíč od polovice roku 2016. V súťaži GP Záhoria sa v kategórii do 35 rokov umiestnila na 2. mieste. V poslednom ročníku behu Hodonín – Holíč- Skalica sa umiestnila ako najlepšia Holíčanka na celkovo 5. mieste v kategórii žien. Zúčastnila sa aj majstrovstiev SR v cezpoľnom behu, kde obsadila 7.miesto.
Monika ZAVILINSKÁ, atletika -v halovej skokanskej sezóne sa v roku 2017 stala Majsterkou Slovenska v kategórii junioriek, v kategórii žien obsadila 2. miesto. Zlepšila si osobný výkon v hale na 181 cm. Výkonom 181 cm splnila limit na ME - U 20 v Talianskom Grossete, kde obsadila 17. miesto. .
Podaril sa jej splniť limit pre účasť na MS do 20 rokov výkonom 183 cm.
Basketbalový oddiel MŠK BO Holíč
Historický úspech dosiahli hráči MŠK BO Holíč. V doterajšej desaťročnej existencii sa im podarilo vybojovať titul basketbalového majstra II. ligy Západ. V dňoch 22. a 23. apríla súperili hráči MŠK BO Holíč na turnaji FINAL Tour a vybojovali celkovo 3. miesto.

Okrem ocenených vyjadril primátor mesta poďakovanie za vytrvalú a kvalitnú prácu i všetkým pozvaným zástupcom miestnych športových klubov a združení. Nechýbal akt minúty ticha za tragicky zosnulého horolezca Vlada Štrbu, ktorého manželka Katka ako pokračovateľka jeho klubovej činnosti odovzdala primátorovi pamätnú fotografiu z posledného, bohužiaľ tragicky neúspešného pokusu zdolať Mount Everest.