slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Holíčski majstri športu

titulka ocen spostovcovSlávnostné stretnutie osobností holíčskeho športu uskutočnené 21. februára 2018 v Kultúrno-osvetovom centre Holíčskeho zámku bolo aj tento rok príležitosťou oceniť športové úspechy dosiahnuté v roku predchádzajúcom. Zo 14 ocenených športovcov a športových klubov si 11 z nich prevzalo cenu osobne alebo prostredníctvom svojich zástupcov. Poháre a vecné odmeny prijali a svoj podpis do pamätnej knihy uskutočnili nasledovné osobnosti holíčskeho športu:

Matúš BUBENÍK, atlét - v skoku do výšky dosiahol aj v roku 2017 predné umiestnenia s najlepším minuloročným výkonom 227 cm a 4. priečkou v poradí najlepších slovenských atlétov.
Gabriel ČERMÁK, atlét – počas svojho relatívne krátkeho bežeckého pretekania dosiahol pozoruhodné bežecké úspechy. V seriáli Grant prix Záhoria v kategórii do 40 rokov sa v celkovom hodnotení umiestnil na 4. mieste a v medzinárodnom behu Hodonín – Holíč – Skalica bol najlepším z Holíčanov na celkovom 61.mieste.
Barbora HANZALÍKOVÁ, hádzanárka - svoju kariéru začala ako 11- ročná, v klube HK Hodonín, na poste brankárky. Po skončení ZŠ si zvolila Športové gymnázium v Trenčíne, kde pôsobí v klube ako brankárka HK AS Trenčín. V roku 2016 si vybojovala s tímom postup do Československej extraligy. Splneným snom je aj účasť na MS v roku 2016 na Slovensku v pozícii prvej brankárky slov. reprezentácie. Z každých majstrovstiev sveta a Európy si priniesla ocenenie najlepšej hráčky zápasu.
Róbert CHORVÁT, kulturistika - súťaží už 5 rokov, v uplynulej sezóne po prvý raz v rámci federácie celosvetovej naturálnej kulturistiky ICN , ktorá združuje naturálnych kulturistov z 57 krajín dosiahol ako nováčik popredné umiestnenia.
Ondrej KONDEK, jednokolka - na jednokolke súťaží v dvoch disciplínach – skok do výšky a v triale /prekonávanie postavených prekážok/. V európskych i národných súťažiach v zahraničí obsadil aj v uplynulom roku popredné priečky.
Pavol KRČÍK, horolezectvo-10. júla 2017 absolvoval so svojimi priateľmi výstup na najvyšší vrch Európy východný vrchol Elbrusu v Rusku . Vo výške 5 621 m nad morom vztýčil vlajku mesta Holíč.
Karol LACKO, plavec - v súčasnosti je členom plaveckého klubu Aquatics Nitra, kde sa venuje masters plávaniu v kategórii 50 – 54 rokov a dosiahol veľa medzinárodných športových úspechov. Je držiteľom viacerých slovenských rekordov vo svojej vekovej kategórii .
Tomáš MASARYK, tenis handicepovaných - sedemnásť medailových umiestnení, z toho osem prvenstiev. Taká je jeho bilancia uplynulej domácej i medzinárodnej súťažnej sezóny.
Lenka MLYNKOVÁ, kynológia - všetok svoj voľný čas venuje chovu, výcviku a vystavovaniu plemena nemecký boxer. Je aktívnou členkou Slovenského boxer klubu a Kynologického klubu Rúbanice Holíč. So svojim psom BARACHIEL FLOYD Fender Edda získala mnohé individuálne európske tituly v kategórii juniorov a nakoniec sa jej zverenec stal víťazom celej výstavy a bol mu udelený titul BEST IN SHOW/BEST OF BREED.
Radovan PRSTEK, strelec – študent SOŠ J. Čabelku, reprezentant Slovenskej republiky v športovej streľbe na asfaltové terče, člen Športového klubu polície v Trnave a Športového strediska polície si ako reprezentant v disciplíne olympijský trap pripísal množstvo významných úspechov.

Marián STUDENIČ ,hokejista - holíčskeho rodáka a slovenského hokejového krídelníka si zvolil v piatom kole vstupného draftu do NHL 2017 z celkovej 143 pozície tím New Jersey Devils. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant Slovenska nastúpil v ostatnej sezóne základnej časti zámorskej juniorskej OHL za tím Hamilton Bulldogs. Talentovaný krídelník pred štartom zámorskej kariéry pôsobil v Slovenskej Tipsport lige v Dukle Trenčín, resp. HK 36 Skalica
Mária TRUISSARD, atletika - behaniu sa súťažne začala venovať za klub AK Junior Holíč od polovice roku 2016. V súťaži GP Záhoria sa v kategórii do 35 rokov umiestnila na 2. mieste. V poslednom ročníku behu Hodonín – Holíč- Skalica sa umiestnila ako najlepšia Holíčanka na celkovo 5. mieste v kategórii žien. Zúčastnila sa aj majstrovstiev SR v cezpoľnom behu, kde obsadila 7.miesto.
Monika ZAVILINSKÁ, atletika -v halovej skokanskej sezóne sa v roku 2017 stala Majsterkou Slovenska v kategórii junioriek, v kategórii žien obsadila 2. miesto. Zlepšila si osobný výkon v hale na 181 cm. Výkonom 181 cm splnila limit na ME - U 20 v Talianskom Grossete, kde obsadila 17. miesto. .
Podaril sa jej splniť limit pre účasť na MS do 20 rokov výkonom 183 cm.
Basketbalový oddiel MŠK BO Holíč
Historický úspech dosiahli hráči MŠK BO Holíč. V doterajšej desaťročnej existencii sa im podarilo vybojovať titul basketbalového majstra II. ligy Západ. V dňoch 22. a 23. apríla súperili hráči MŠK BO Holíč na turnaji FINAL Tour a vybojovali celkovo 3. miesto.

Okrem ocenených vyjadril primátor mesta poďakovanie za vytrvalú a kvalitnú prácu i všetkým pozvaným zástupcom miestnych športových klubov a združení. Nechýbal akt minúty ticha za tragicky zosnulého horolezca Vlada Štrbu, ktorého manželka Katka ako pokračovateľka jeho klubovej činnosti odovzdala primátorovi pamätnú fotografiu z posledného, bohužiaľ tragicky neúspešného pokusu zdolať Mount Everest.