slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Oslavy Dňa Hložian

titulka hlozanyVíkend 5. a 6. mája patril v našej partnerskej obci Hložany v Srbsku oslavám Dňa Hložian, ktorými si spoločne s Hložančanmi aj delegácia z Holíča pripomenula 261 rokov od osídlenia Hložian Slovákmi. Slávnosti sa už tradične začali v piatok poobede rôznymi výstavami. Na výstave starých kníh boli vystavené biblie od novších až po staršie do obdobia 17. storočia. Na výstave 24. ročníka Hložianskej palety sa predstavili starí ale aj noví miestni výtvarníci. Výstava starých fotografií pripomenula návštevníkom históriu obdobia prvej polovice 20. storočia života v Hložanoch a etnovýstavou Spolok žien Slovenka predstavil zvyky tradičnej zabíjačky. Vo večerných hodinách sa v dome kultúry konalo slávnostné zasadnutie Rady Miestneho spoločenstva Hložany, na ktorom sa medzi pozvanými hosťami zúčastnila aj mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa SR v Srbsku Dagmar Repčeková. V mene delegácie z Holíča odovzdal pozdrav a pozvanie na Tereziánske dni 2017 zástupca primátora Rastislav Caletka.
Predseda Miestneho spoločenstva Hložany Ján Bohuš, ktorý sa ako predseda Hložian už viac ako desať rokov zásadným spôsobom podieľa na všestrannom rozvoji obce, sa vo svojom príhovore poďakoval a oznámil, že v nachádzajúcich komunálnych voľbách, ktoré sa onedlho v Hložanoch uskutočnia, už nebude kandidovať do funkcie predsedu. Zároveň vyjadril i nádej, že nové vedenie, ktoré vzíde z nadchádzajúcich komunálnych volieb nadviaže na doterajšiu prácu a i naďalej bude popri budovaní obce udržiavať a rozvíjať aj partnerskú spoluprácu s Holíčom. Po úvodnom privítaní pokračovalo slávnostné zasadnutie pestrým kultúrnym programom pred zaplnenou sálou domu kultúry. V sobotu oslavy pokračovali súťažami rybárov, strelcov a šachistov. V poobedných hodinách Rastislav Caletka slávnostne otvoril už tradičný Festival kvetín na miestnom trhovisku, ktorého súčasťou bola aj súťaž o najkrajšiu dobošovú tortu a ochutnávanie a predaj hložianskej kyslovky, ktorú pripravili členky Spolku žien Slovenka. Pre návštevníkov bol pripravený kultúrny program, s ktorým sa predstavili najmenší folkloristi. Príjemné počasie umožnilo návštevníkom zotrvať do podvečerných hodín na sprievodnom programe, ktorým oslavy vyvrcholili.
13