slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Zámocký rybník je znova napustený a zarybnený

titulka rybnikV uplynulých dňoch bol po takmer dvoch mesiacoch dokončený proces odbahnenia rybníka pri Holíčskom zámku, takmer celú jeho plochu už zakrýva vodná hladina.
Tento ozdravný proces sa uskutočnil z dôvodu zvýšenia kvality vody a zároveň aj flóry a fauny v okolí rybníka. Odbahnením prišlo k zničeniu nežiaducich mikroorganizmov, z dna rybníka povyvážali nákladné autá 8 tisíc kubických metrov sedimentu. Z predpokladaných celkových nákladov vo výške 30 tisíc eur polovicu financuje Mesto Holíč, druhú polovicu Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu.

12. apríla uskutočnili jej členovia zarybnenie. Do zámockého rybníka vypustili asi 3 a pol tisíca mladých kaprov, teda zhruba sedemsto kilogramov násady. Rybári zároveň začnú s ich prikrmovaním, ktoré potrvá do konca jesene. Výsledky svojej chovateľskej práce chcú potom predstaviť verejnosti, na tradičnom výlove zámockého rybníka na prelome tohtoročného októbra a novembra.
13