Uctili si pamiatku zosnulých kamarátov

00_15V sobotu 22. júna patril štadión TJ Iskra v Holíči tradičnému futbalovému podujatiu. Uskutočnil sa tu už 3. ročník Memoriálu Miroslava Olivu, Igora Slobodu a Milana Šebestu. Organizátori z holíčskeho tímu Pláckarov tento medzinárodný turnaj opäť venovali pamiatke troch zosnulých kamarátov, bývalých aktívnych hráčov Iskry Holíč, Slokovu Sudoměřice i Starých pánov Holíča. Aj za prítomnosti rodičov a predstaviteľov mesta si ich pamiatku prítomní uctili minútou ticha. V mene mesta Holíč potom privítal účastníkov a hráčom zaželal veľa úspechov primátor Zdenko Čambal. Zabojovať o Putovný pohár tentoraz prišlo šesť tímov. V skupine A  medzi sebou súperili Pláckari, podtatranci z Lučivnej a hádzanári Holíča. V skupine B zvádzali súboje Malacky, Starí páni Holíča a zo susednej Moravy celok Mutěníc. Víťazi skupín sa stretli v záverečnom finále. V dramatickom vyrovnanom dueli zvíťazili domáci Pláckari nad Mutěnicami 3:2. Holíčsky tím tak pripravil o minuloročnú trofej práve svojho moravského súpera a po dvoch rokoch získal späť Putovný pohár, ktoré držiteľom sa stal už po jedenástykrát. Na konečnej 3. priečke sa umiestnili Malacky, ďalšie miesta obsadili Lučivná, Starí páni a Hádzanári Holíča. Na záverečnom odovzdávaní cien organizátori odovzdali poháre kapitánom troch najúspešnejších tímov a zvlášť ocenili ďalších dvoch hráčov. Cenu pre najlepšieho strelca si za vsietených 9 gólov odniesol Jaroslav Joch z Mutěníc, cenu pre najlepšieho brankára odovzdal primátor Michalovi Kapánkovi z tímu Malaciek. Tohtoročný turnaj organizátori obohatili príjemným rozptýlením. V prestávke pred finálovým zápasom predviedla svoje umenie v žonglovaní s loptou majsterka sveta vo freestyle footbale Lucia Kevická.