slovenskoSKMesto Holíč oznamuje, že všetky úradné dokumenty posiela právnickým osobám zapísaným v Obchodnom registri do ich elektronických schránok v elektronickej forme na www.slovensko.sk.

Mesto Holíč za neprevzatie úradného domumentu právnickou osobou zaslaného elektronickou formou nenesie žiadnu zodpovednosť.

Tereziánske dni mali svoje ďalšie pokračovanie

titulka tereTretí júnový víkend sa v areáli zámku už po pätnástykrát otvorili brány najväčšieho kultúrno-spoločenského podujatia letnej sezóny v Holíči. 15. a 16. júna sa tu uskutočnili Tereziánske dni 2018.
Podujatie plné hudby, tanca a ďalšej zábavy ponúklo okrem iného vystúpenie žiakov ZŠ, SOŠ a CVČ, mládežníckej skupiny D´Bend, predstavili sa Laci Strike, Lina Mayer, Dychová hudba Svárovanka, Duchoňovci, Lukáš Adamec, Emma Drobná, Peter Bič Project i MIG 21.
V rámci sprievodného programu si mohli návštevníci prezrieť záverečnú výstavu holíčskej ZUŠ, výstavu miestneho Klubu filatelistov k 100. výročiu vzniku ČSSR i žiacke fotografie na tému Moje mesto Holíč. Najmä tých menších prišiel zabaviť kúzelník Ivan, s divadelným predstavením MICI a MŇAU, nechýbali rôzne zábavné detské atrakcie.
Nočný program vyplnili ZONA a DJ Hallabeat, v sobotu po hudobnom ohňostroji sa návštevníci mohli zabaviť na disco párty v štýle 80.a 90. rokov.

Čítať ďalej...

Slávnostné ocenenie osobností

titulka ocenenieV piatok 15. júna sa v rámci Tereziánskych dní konalo tradičné odovzdávanie ocenení osobnostiam Holíča. Ich udelenie schválili poslanci mestského zastupiteľstva v zmysle príslušného VZN mesta Holíč. Čestné občianstvo Holíča si prevzal jerej Jakub Jacečko, Cena mesta bola odovzdaná Jaroslavovi Balážovi, Cenu primátora dostali Marián Studenič, Peter Karnoš, Stanislava Mrázová, Ján Jurkovič, holíčska Mestská organizácia Únie žien a Mestská organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska.

Čítať ďalej...

Blahoprianie jubilantke Márii Hepalovej

titulka hepalova11. júna oslávila 90. narodeniny pani Mária Hepalová.
Pri tejto príležitosti prišiel jubilantke poblahopriať primátor Zdenko Čambal. Gratulácie a vecný dar odovzdala oslávenkyni aj Mária Votrubová z Oddelenia školstva, sociálnych vecí a zdravotníctva.
Narodeninová oslava sa uskutočnila aj za prítomnosti jubilantkiných príbuzných. Čiperná dôchodkyňa sa s hosťami ochotne podelila o svoje zážitky, zaspomínala na časy mladosti a prezradila aj tajomstvo svojej dlhovekosti.
Pani Márii Hepalovej srdečne prajeme, aby sa ďalej sa tešila z prítomnosti svojich najbližších a aby sa vytúženej stovky dožila v zdraví a v spokojnosti.

Čítať ďalej...

Púť k Božskému Srdcu Ježišovmu

titulka bsrdceV nedeľu 10.júna sa v Holíči konala tradičná púť k Božskému Srdcu Ježišovmu. Z Námestia sv. Martina jej účastníci prešli v procesii ku kostolu Božského Srdca na Námestí mieru.
Vyvrcholením púte bola svätá omša na Námestí mieru, ktorú celebroval opát Kláštora premonštrátov na pražskom Strahove Michael Josef Pojezdný. Sprevádzali ho kňazi holíčskej farnosti, páter Matúš, páter Viktor a páter Bazil.
Na slávnosti sa spolu so svojimi manželkami ako každoročne zúčastnili aj primátor Zdenko Čambal a jeho zástupca Rastislav Caletka.

Čítať ďalej...

Záverečný koncert i rozlúčka so zakladateľom ZUŠ

kzus titulka6. júna podvečer patrili priestory Kultúrno-osvetového centra predovšetkým hudbe a spevu. Konal sa tu záverečný koncert Základnej umeleckej školy.
Podujatie bolo okrem prehliadky nadania žiakov aj symbolickou rozlúčkou s Františkom Plhalom, zakladajúcim učiteľom a prvým riaditeľom vtedajšej Ľudovej školy umenia.
V rámci programu sa uskutočnilo tradičné oceňovanie najúspešnejších žiakov školského roka 2017/2018.

Čítať ďalej...

13