Holíčsky zámocký okruh a pivný festival

titulka pivneV sobotu 16. septembra sa konal IX. ročník motocyklových pretekov, Holíčsky zámocký okruh. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska vintage historických motocyklov a sajdkár boli opäť zážitkom nielen pre fanúšikov motorizmu.
V tento deň sa uskutočnil aj jubilejný, X. ročník Zámockých pivných slávností. Na návštevníkov čakali vystúpenia hudobných skupín rôznych žánrov, pivné súťaže a samozrejme bohatá ponuka piva viacerých značiek a občerstvenia.

Čítať ďalej...

Veľká cena Holíča s rekordným počtom bežcov

titulka vchSobota 9. septembra patrila tradičnej športovej udalosti. Konal sa tu už XXV. ročník pretekov o Veľkú cenu mesta Holíč.
Súťažiť prišlo rekordných 355 pretekárov zo Slovenska a Českej republiky.
V hlavnej kategórii v absolútnom poradí súťaže mužov sa celkovým víťazom stal s časom 29:30 min. Lukáš Soural z VSK Uni Brno. V kategórii žien zvíťazila s dosiahnutým časom 35:04 min. Irena Pospíšilová z AK Drnovice.
Najúspešnejšou pretekárkou domáceho AK Junior sa stala Simona Gorbatenková, ktorá zvíťazila v kategórii junioriek.

Čítať ďalej...

Školy opäť otvorili svoje brány

titulka skolyV pondelok 4. septembra školákom skončil dvojmesačný prázdninový oddych a začali im nové povinnosti. V holíčskych základných školách privítali spolu 1018 žiakov, v obidvoch stredných odborných školách sa bude vzdelávať 922 študentov.
Na otvorenie školského roka v Holíči zavítal primátor Zdenko Čambal, sprevádzaný svojim zástupcom a predstaviteľmi odboru školstva na základné školy na Bernolákovej, Školskej i ŠZŠ a popriať úspešný školský rok prišiel aj študentom na SOŠ J. Čabelku a SOŠ na Námestí sv. Martina.

Čítať ďalej...

V Holíči sa zišli fanúšikovia letectva

titulka leteckydenTakmer tritisíc návštevníkov zavítalo v sobotu 2. septembra do areálu holíčskeho letiska. Po ročnej odmlke sa tu konal už po sedemnásty krát Letecký deň. Organizátori z miestneho Aeroklubu týmto podujatím symbolicky oslávili 70. výročie existencie svojho klubu i letiska v Holíči.
Program okrem iného ponúkol letovú ukážku cvičného vojenského lietadla L-29 Delfín, akrobaciu jednoplošníka Extra 300, vystúpenie členov Dusty teamu s dvojicou takzvaných čmeliakov, skupinu Piper-Dynamic či dvojicu akrobatických lietadiel Zlín 226 Trenér. Najväčšou atrakciou bolo exhibičné vystúpenie štvorice členov skupiny Flying Bulls Aerobatics Team, ktorá sa na Záhorí predstavila po prvýkrát. Súčasťou programu boli aj statické a letové ukážky ultraľahkých lietadiel, ktoré pripravili členovia holíčskeho Model Aerobatics Teamu.

Čítať ďalej...

Spomienkové podujatie k výročiu SNP a Vatra Ústavy

titulka vatraPri príležitosti 73. výročia SNP pripravilo Mesto Holíč 25. augusta spomienkové podujatie. Okrem predstaviteľov mesta sa na ňom zúčastnili poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia politických strán a hnutí, škôl a školských zariadení, niektorých inštitúcií pôsobiacich v Holíči i občania z radov verejnosti. Položením vencov pri Pomníku padlých vojakov sa poklonili ich pamiatke a vzdali hold všetkým, ktorí za našu slobodnú budúcnosť aj počas Slovenského národného povstania položili svoje životy.

Čítať ďalej...

13