Chovateľská prehliadka poľovníckych trofejí

titulka polovniciPočas druhého aprílového víkendu sa v priestoroch depozitu pri Zámockej vinárni konala tradičná chovateľská prehliadka úspechov členov poľovníckych združení skalického okresu minuloročnej poľovníckej sezóny.
Sobotňajší program slávnostného podujatia v Kultúrno-osvetovom centre otvorili trubači a príchod družiny s bohyňou Dianou a svätým Hubertom. V oficiálnej časti sa uskutočnilo odovzdávanie ocenení zaslúžilým aktívnym i dlhoročným členom ako aj akt pasovania za poľovníka, ktorým sa po úspešnom zložení skúšok oficiálne stal i holíčsky primátor.
Samotná výstava ponúkla návštevníkom takmer päťsto trofejí prevažne danielej, ale tiež srnčej či jelenej zveri.
Súčasťou bola výstava výtvarných prác detí základných a materských škôl z Holíča a okolitých obcí, ukážky práce sokoliarov, nechýbal guláš z diviny a ďalšie zverinové špeciality.

Čítať ďalej...

Pripomenuli sme si výročie oslobodenia

titulka oslobodenie11. apríl 1945 je v histórii Holíča zapísaný ako dátum jeho oslobodenia. Práve v deň 74. výročia tejto významnej udalosti sa pri Pomníku padlých vojakov na Námestí mieru uskutočnilo spomienkové podujatie. Spolu s predstaviteľmi Mesta sa na ňom zúčastnili poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia štátnej správy, politických strán a združení pôsobiacich v Holíči, ako aj občania mesta, učitelia a žiaci holíčskych škôl.
Položením vencov sa hostia vzdali úctu a poklonili sa pamiatke tých, ktorí pri oslobodzovaní nášho mesta položili svoje životy.

Čítať ďalej...

Jaroslav Salay slávi životné jubileum výstavou

titulka salay5. apríla oslávil životné jubileum holíčsky výtvarník Jaroslav Salay. V tento deň sa v Mestskom múzeu a galérii uskutočnila vernisáž jeho 35. výstavy obrazov. Prostredníctvom sedemdesiatich obrazov autor prezentuje výber zo svojej doterajšej tvorby.

Čítať ďalej...

Blahoprianie jubilantovi Milanovi Vrubešovi

titulka vrubes5. apríla oslávil nevšedné životné jubileum pán Milan Vrubeš z Holíča. V deň jeho 90. narodenín prišli oslávencovi poblahopriať primátor Zdenko Čambal a Mária Votrubová z oddelenia školstva, sociálnych vecí a zdravotníctva.
Jubilantovi zaželajme, aby sa ešte dlho tešil z príjemných chvíľ na zaslúženom odpočinku v kruhu najbližších.

Čítať ďalej...

Fero Rajec predstavil svoju najnovšiu knihu

titulka rajec3. apríla sa v priestoroch Zámockej vinárne uskutočnilo slávnostné uvedenie do života najnovšej knihy Holíčana Fera Rajeca. Ide už o jeho jedenáste literárne dielo, ktoré autor nazval René, Richard, ja a Rudolf. Spolu s primátorom ju na cestu k čitateľom vyprevadil symbolickým posypaním zrnkami korenia. Podujatie, ktoré pripravila Mestská knižnica v Holíči, spestrili hudobné vstupy v podaní tria Walter Bartoš, Pavol Hrnčirík, Miroslav Mikéska.
Program obohatil aj rozhovor organizátorky Silvie Lukovičovej s autorom, prečítanie úryvku z diela a autogramiáda.

Čítať ďalej...

13