Ocenenia osobnostiam mesta Holíč

titulka sz201914. júna sa v priestoroch Kultúrno-osvetového centra uskutočnilo odovzdávanie ocenení osobnostiam mesta Holíč. Už tradične sa konalo v rámci slávnostného zasadania mestského zastupiteľstva v úvodný deň Tereziánskych dní.
Čestným občianstvom mesta Holíč bol poctený uznávaný ekonóm a univerzitný profesor Peter Baláž, Cenu mesta si prevzal dlhoročný všeobecný lekár a básnik Ján Rak, Cenou primátora bola ocenená Daniela Vacová za dlhoročnú prácu v oblasti poskytovania sociálnych služieb v Holíči, Ladislav Michálek za aktivity v mužskom speváckom zbore ECHO a za reprezentáciu mesta, Telovýchovná jednota Sokol pri príležitosti výročia založenia, za cieľavedomú športovú činnosť pre deti i mládež a tiež Klub historických vozidiel za dlhoročné udržiavanie a zachovávanie historických motoristických tradícií.

Čítať ďalej...

Tereziánske dni opäť ovládli areál zámku

titulka tere14. a 15. júna mohli návštevníci Holíča prežívať víkend plný hudby, tanca a ďalšej zábavy. Už po šestnásty raz tu otvorilo svoje brány najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie letnej sezóny v areáli zámku, Tereziánske dni.
Piatkový program otvorili na hlavnom pódiu vystúpenia holíčskych ZŠ, CVČ a SOŠ a po nich Baby band a D´Bend. V podvečer sa uskutočnilo odovzdanie ocenení najúspešnejších žiakov v ankete TOP školák. Pódium potom patrilo tanečnému vystúpeniu ZUŠky, ktoré vystriedala Sima a po nej Sanchez Amsterdam.
V sobotu prišli zahrať a zaspievať skupiny Dora, Lojzo, Tereza Mašková, Sima Martausová, La Rosa a Hex. Nechýbal hudobný ohňostroj a (po)polnočné disco.
Po obidva dni mohli záujemcovia navštíviť výstavu bábik i expozíciu modrotlače, absolvovať dobové prehliadky zámku spestrené účinkujúcimi z agentúry Hector, prezrieť si bylinkovú záhradu i malý remeselný jarmok, v ponuke bolo i člnkovanie v zámockých valoch. Detských návštevníkov prišiel zabaviť kúzelník Jaro i šašo Fifo, nechýbalo divadlo s rozprávkami, zábavu ponúkli aj viaceré atrakcie či ukážky
obratnosti a zručnosti psíkov pri prekonávaní rôznych prekážok.

Čítať ďalej...

Záhorácka veteran rallye mala zastávku aj v Holíči

titulka rallyeV sobotu 8. júna sa konal už 31. ročník Záhoráckej veterán rallye. Podujatie, ktoré bolo zároveň 3. ročníkom Memoriálu Jána Vépyho, pripravil opäť Klub historických vozidiel Holíč v spolupráci s Obcou Petrova Ves. Takmer šesťdesiat
posádok zo Slovenska i zahraničia na zhruba 60-kilometrovej trase vedúcej po obciach a mestách horného Záhoria malo svoju zastávku aj v Holíči. Na nádvorí zámku mohli návštevníci obdivovať krásu automobilových a motocyklových veteránov.

Čítať ďalej...

V Bylinkovej záhrade o bylinkách

titulka bzPod názvom Bylinky naživo sa v nedeľu 9. júna uskutočnil v Bylinkovej záhrade pri Holíčskom zámku zážitkový seminár. Informácie o známych i menej známych bylinkách, o ich zbere, sušení a využití prišla návštevníkom porozprávať Jarmila Kollárová, ktorá sa tejto oblasti venuje už dlhší čas.
Organizátori z Mesta Holíč ponúkli záujemcom osviežujúce bylinkové nápoje, občerstviť sa mohli aj kávou a koláčikmi z kaviarne zo Skalice. Podujatie obohatili ukážky aranžmánov jedného z holíčskych kvetinárstiev, v ponuke boli aj medové perníky známeho miestneho výrobcu, pre detských návštevníkov boli pripravené rôzne zábavné animácie.

Čítať ďalej...

Zámocké záhrady prešli ďalšou obnovou

titulka zahradyV uplynulých dňoch bola dokončená I. etapa projektu Zámocké záhrady v Holíči. 5. júna sa uskutočnilo slávnostné odovzdanie tohto diela do užívania verejnosti. Stalo sa tak po symbolickom prestrihnutí pásky, ktorého sa spolu s primátorom zhostili Peter Takáč z riadiaceho orgánu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Kamila Krejčiříková ako zástupca OZ Průvodce parkem Valtice.
Na realizáciu uvedeného projektu, podporeného v rámci programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika získalo Mesto Holíč dotáciu vo výške 538 921 eur. Projekt bol podporený z prostriedkov Európskej únie, z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, zo štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov Mesta Holíč.

Čítať ďalej...

13