Poďakovanie dobrovoľným darcom krvi

titulka darciMiestny spolok Slovenského Červeného kríža v Holíči má v súčasnosti evidovaných 363 darcov krvi. Viac ako tretina z nich prijala pozvanie Mesta Holíč na tradičné stretnutie, ktoré sa konalo 9. októbra v Kultúrno-osvetovom centre.
Aj tohtoročné podujatie bolo verejným poďakovaním dobrovoľným darcom, ktorí najcennejšiu ľudskú tekutinu odovzdávajú z osobného presvedčenia, bez nároku na odmenu.

Čítať ďalej...

Víkend v znamení športu

titulka sportPrvý októbrový víkend v Holíči patril predovšetkým športovým súťažiam.
V sobotu 6. októbra sa v Športovej hale na Kollárovej ulici konal 8. turnaj tohtoročnej II. ligy boxu a v areáli Veterného mlyna predvádzali svoje umenie členovia poľovníckych zdužení a streleckí nadšenci na 28. ročníku Brokového preboru o pohár primátora. V nedeľu 7. októbra sa zišli vyznávači rybárčenia pri Zámockých vodných valoch na prívlačových pretekoch.

Čítať ďalej...

Centrum voľného času slávi dvadsiatiny

titulka cvcV tomto roku si pripomína dvadsiate výročie svojho založenia Centrum voľného času. Okrúhle jubileum bolo príležitosťou k usporiadaniu spoločnej oslavy, ktorá sa uskutočnila 3. októbra v Kultúrno-osvetovom centre.
Súčasná riaditeľka Zdenka Cintulová v príhovore okrem iného
priblížila históriu CVČ a mená tých, ktorí stáli u zrodu ako aj v ďalších rokoch tohto školského zariadenia. Zaspomínala na prvého riaditeľa Mariána Samsona i na pokračovateľov Jarmilu Martinkovičovú, Lenku Kvaltínovú, Ingrid Sochorovú a Dagmar Šablovú, ktorá zastávala funkciu poverenej riaditeľky holíčskeho CVČ celé jedno desaťročie.
Štvorici bývalých vedúcich či zamestnancov CVČ odovzdal primátor ako vyjadrenie vďaky gratuláciu a kyticu kvetov.

Čítať ďalej...

Areál zámku ovládla atmosféra pivných slávností

titulka pivoPo slávnostnom vyhlásení a ocenení najlepších jazdcov súťaže historických motocyklov a sajdkár sa v poslednú septembrovú sobotu otvorili pomyselné brány už XI. ročníka Zámockých pivných slávností. Neodmysliteľného ceremoniálu s načapovaním litrového dupláku pivom sa spolu s primátorom zhostil najúspešnejší pretekár svetového šampionátu cestných motocyklov Giacomo Agostini.
Na návštevníkov čakali vystúpenia hudobných skupín rôznych žánrov, pivné súťaže a samozrejme bohatá ponuka piva viacerých značiek a občerstvenia vrátane rôznych gurmánskych špecialít.
Organizátori pripravili opäť jednu novinku. Sprístupnili zámocké pivnice, ktoré aj za účasti členov Slovenského Rádu rytierov destilátov slávnostne otvorili. V jednej z pivníc mohli záujemcovia ochutnať vzorky značkového vína od miestneho výrobcu, v tej druhej zasa pálenky z ovocných destilátov od regionálnych pestovateľov.

Čítať ďalej...

Holíčsky zámocký okruh zatraktívnil šampión Giacomo Agostini

titulka motorkyV sobotu 29. septembra sa Holíčom opäť preháňali motocyklové veterány a mesto ožilo tradičným motoristickým sviatkom.
Pod názvom Holíčsky zámocký okruh sa tu uskutočnil jubilejný, X.ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska historických motocyklov. Na podujatí, ktoré bolo zároveň Európskym pohárom vintage historických motocyklov a sajdkár, prišlo súťažiť so svojimi strojmi viac ako 150 pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Rakúska, Talianska, Poľska a Veľkej Británie.
V exhibičnom Kole slávy si okrem historických vozidiel získali zvláštnu pozornosť divákov dva motocykle s jazdcami zvučných mien. S bývalým pretekárskym strojom Jawa sa divákom predstavila legenda slovenského motoristického športu Peter Baláž a so svojou Agustou s číslom 1 prešiel okruhom 15-násobný svetový majster Giacomo Agostini.

Čítať ďalej...

13