SR ZNAK Voľby do NRSR 2020             KO PIC Harmonogram vývozu KO            RECYCLING Harmonogram vývozu separ. odpadu                

Chystáte sa na sviatky vyprážať kapra ?......

titulka panvica-prepaleny-olej...tak by sme Vám len chceli pripomenúť, že prepálený kuchynský olej sa dá výborne recyklovať.

Samozrejme každému záujemcovi poskytne zdarma praktický uzatvárateľný lievik na daný zber.
Lieviky si môžu občania vyzdvihnúť na oddelení výstavby a ŽP.

Postup zberu u Vás doma bude za použitia lievikov jednoduchý:

- lievik naskrutkujte na čistú PET fľašu, alebo na starú fľašu z oleja. Fľašky môžu byť vo všetkých objemoch. Nepoužívajte fľašu od OCTU !

- opotrebovaný kuchynský olej alebo tuk nalejte do PET fľaše,
- naplnenú PET fľašu pevne uzatvorte, aby sa obsah nevylial do zbernej nádoby a odovzdajte pracovníkovi na zbernom dvore a na Čerpacích staniciach Slovnaft v Holíči.

Odovzdanie je BEZPLATNÉ.


Na odovzdanie sú vhodné všetky typy rastlinných olejov: slnečnicový, repkový, ľanový a pod., ktoré zostávajú v domácnosti po vysmážaní BEZ zvyškov jedál a štiav. Prepálená strúhanka nie je vadou v oleji.


Použitý kuchynský olej nie je určený pre ďalšiu ľudskú spotrebu, ale dá sa efektívne recyklovať a použiť na výrobu napr. parafínu, alebo ako ekopalivo (bionaftu). Energia vyrobená z bionafty je omnoho šetrnejšia pre naše životné prostredie.

Pri nesprávnom odstraňovaní kuchynského oleja sa:
1. Zanášajú a upchávajú kanalizačné potrubia – (prečistenie kanalizácie stojí nemalé peniaze), nakoľko olej vytvára mastný film na vnútornej ploche kanalizačného potrubia, na ktorý sa zachytávajú nečistoty a celá kanalizácia sa môže upchať.

2. Znečisťuje životné prostredie a ľudský organizmus
Pri vyhadzovaní použitého kuchynského oleja do voľnej prírody sa znečisťuje pôda a aj podzemná voda. Opotrebovaný kuchynský olej sa nesmie pridávať do jedla domácim zvieratám, pretože im spôsobuje žalúdočné problémy. Pri výrobe domácich špecialít z ošípaných sa škodlivé látky z požitých prepálených tukov dostávajú späť do nášho organizmu. Vylievaním použitého kuchynského oleja, či masti do kompostu LEN živíte potkanov.

Nezabúdajme, že kto chráni prírodu, chráni tým seba aj budúce generácie!
Jeden liter prepáleného kuchynského oleja znečistí 1 milión litrov vody, naopak z jedného litra použitého kuchynského oleja sa dá vyrobiť 1 liter bionafty.

Oddelenie výstavby a ŽP

Flasa olej
 • titulka seniorples24. januára ovládla priestory Kultúrno-osvetového centra atmosféra ďalšieho spoločenského podujatia. Konal sa tu už XIV. Ples seniorov, ktorý v spolupráci s Mestom Holíč pripravili členovia Mužského speváckeho zboru ECHO.
  V mene hlavného organizátora privítal prítomných Stanislav Kubíček a viac ako stovke návštevníkov sa prihovoril aj primátor, ktorý prijal pozvanie spolu s ďalšími predstaviteľmi mesta.
  O tú správnu náladu sa počas celého večera starala Malá dychová hudba Rubín. Popri samotnej zábave sa návštevníci plesu mohli samozrejme tešiť aj na tombolu. Sponzori, a už neodmysliteľne i Mesto Holíč, boli opäť štedrí. Venovali spolu viac ako stoštyridsať cien.

  Holíčski seniori mali svoj štrnásty ples
 • titulka novorodPrvým novorodeniatkom mesta Holíč v tomto roku je Dominik Libuša. Narodil sa 1. januára v skalickej nemocnici ako druhý potomok Miriamy a Štefana Libušových. Slávnostné privítanie do života sa uskutočnilo aj za účasti najbližšej rodiny v poslednú januárovú sobotu v obradnej sieni Mestského úradu v Holíči.

  Tohtoročným prvým novorodeniatkom je Dominik Libuša
 • titulka plesV piatok 17. januára si na svoje prišli milovníci plesov a dobrej zábavy. Mesto Holíč pripravilo v priestoroch Kultúrno-osvetového centra už IV. ročník Tereziánskeho bálu.
  Slávnostným večerom sprevádzal od moderátorského mikrofónu
  Peter Makranský, známy predovšetkým z televíznych seriálov i z účinkovania v muzikáloch. V kultúrnom programe predviedli choreografie plné temperamentných rytmov španielskeho flamenca tanečníčky umeleckého súboru Andalucia, o malé prekvapenie sa postaral kúzelník Talostan so svojou šou.
  K dobrej nálade, do tanca i na počúvanie, prišiel zahrať a zaspievať i tohto roku TIP TOP Band Erika Rangla, milovníkov ľudových pesničiek potešila Myjavská cimbalovka.
  Okrem osemdesiatich priamych výhier sa na pódiu žrebovaním tomboly rozhodlo o výhercoch ďalších desiatich hlavných cien. Majiteľa prvej ceny potešil cestovný zájazd podľa vlastného výberu, ktorý venovalo Mesto Holíč a holíčska CK Jana travel.

  Na tradičnom Tereziánskom bále
 • titulka riadit15. januára sa v pracovni primátora uskutočnilo tradičné novoročné stretnutie vedenia samosprávy s riaditeľmi škôl a predstaviteľmi oddelení školstva mestského úradu.
  V príhovore primátor poďakoval za doterajšie aktivity, snahu o neustále skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu, za dosiahnuté výsledky a úspechy, ktorými aj prostredníctvom svojich žiakov reprezentujú školu i naše mesto.
  V novoročnom prípitku zaželal prítomným veľa zdravia a úspechov i pozitívnej energie v ich neľahkej práci i v náročnom poslaní.

  Novoročné stretnutie so zástupcami holíčskeho školstva
13