Na mestskom reprezentačnom plese

V sobotu 27. januára ožil holíčsky dom kultúry opäť slávnostnou atmosférou. Pre všetkých, ktorí sa chceli dobre zabaviť i zatancovať, pripravilo Centrum kultúry a športu v spolupráci s Mestom Holíč už XI. mestský reprezentačný ples.
Sample Image

Slávnostné privítanie vo vstupnej hale, ktorého sa v duchu spoločenských zvyklostí ujal primátor Zdenko Čambal s manželkou, počastovanie pohárikom i malý darček zvlášť pre dámy a k tomu rezké pesničky cimbalovej hudby. Pozornosti mnohých iste neušla originálna výzdoba na chodbách i v sálach, ktorú v spolupráci s Centrom kultúry a športu zrealizovala holíčska firma Design Factory Branislava Mikitku.
To všetko tu už od prvých chvíľ čakalo na návštevníkov tohto tradičného podujatia, medzi ktorými nechýbalo ani viacero vzácnych hostí. Pozvánku na túto spoločenskú udalosť okrem iných prijal župan Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš s manželkou, bývalý rektor Univerzity Komenského v Bratislave, rodák z Holíča Peter Baláž, predstavitelia partnerských miest, zástupca  primátora mesta Skalica Bohumil Bartoš manželkou, zástupkyňa starostu mesta Hodonín Zuzana Domesová s manželom a starostovia obcí skalického okresu.
Program večera, ktorým moderátorsky sprevádzala Lenka Kvaltínová, otvorili rytmy španielskeho flamenca v podaní hudobno-tanečnej skupiny Martin Bies a Flamenco clan.
Po uvítacom príhovore primátora potom Zdenko Čambal so svojou manželkou úvodným tancom oficiálne otvoril tohtoročný mestský reprezentačný ples.
K dobrej nálade, do tanca i na počúvanie vyhrávala vo veľkej sále hudobná skupina No Comment, v malej sále zasa rozdávala radosť na tanečnom parkete cimbalová hudba Demižón zo Strážnice.
Návštevníci plesu mohli byť spokojní aj s bohatou ponukou jedál či občerstvením vo forme švédskych stolov. Ani tentoraz nechýbali obľúbené pečené prasiatka, zákusky i domáce koláčiky ale tiež pestrá paleta kvalitných vín z produkcie spoločnosti Víno Masaryk zo Skalice.
Popri takmer stovke cien do tomboly venovali štedrí sponzori aj desať ďalších, o ktorých výhercoch sa rozhodlo v polnočnom žrebovaní. Najväčšiu radosť zrejme urobila jej majiteľke hlavná výhra, LCD televízor, ktorý venovalo Mesto Holíč.
Pravá plesová nálada potom ďalej pokračovala a hudba takmer neúnavne lákala na tanečný parket. Pretancovaná noc sa tak pre tých najvytrvalejších skončila až na svitaní.
Mnohí odchádzali viditeľne spokojní, s príjemnými pocitmi a možno i s vedomím, že sa na mestský reprezentačný ples Mesta Holíč vrátia o rok znova.
Text a foto L.Novák

 

Každého z návštevníkov privítal primátor Zdenko Čambal s manželkou.

Sample Image

Pozvánku na ples prijal aj župan Trnavského kraja Tibor Mikuš s manželkou.

Sample Image

V rámci programu sa predstavil Martin Bies and Flamenco clan. 

Sample Image

Otvárací tanec patril primátorskému manželskému páru.

Sample Image

Postupne sa pridali aj ďalší z hostí.

Sample Image

 Sample Image

Hudobná skupina No Comment sa starala o zábavu vo veľkej sále.

Sample Image

Do malej sály prišla zabaviť cimbalová hudba Demižón.

Sample Image

K bohatému občerstveniu patrili aj pečené prasiatka.

Sample Image

Moderátorka večera Lenka Kvaltínová s výherkyňou hlavnej ceny, farebného LCD televízora.

Sample Image

Aj tohtoročný ples sprevádzala tá pravá nálada.

Sample Image

Sample Image

13