Príležitosť pre podnikateľov v regióne.....

logo partnerstvo m2Oznamujeme podnikateľským subjektom v regióne, že MAS Partnerstvo pre Horné Záhorie vyhlásilo dve výzvy a to :
Opatrenie 4.2 určené pre podnikateľov v oblasti poľnohospodárstva a Opatrenie 6.4 určené pre podnikateľov nepoľnohospodárskych aktivít v našom regióne.

Bližšie informácie získate :
Partnerstvo pre Horné Záhorie o.z.
Kollárova 1146, 908 48 Kopčany
Office: Kollárova 318, 90 48 Kopčany
e-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.mas-hornezahorie.sk

Neváhajte a zapojte sa, pokiaľ máte nápad, aktivitu a vôľu !

Štatistický úrad SR - oznam

InfoŠtatistický úrad SR prostredníctvom poverených pracovníkov – opytovateľov, uskutoční vo vybraných domácnostiach našom meste
v termíne od 03. februára do 17.júla 2020 zisťovanie údajov - o príjmoch a životných podmienkach domácností v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní , čo umožní analyzovanie životnej úrovne domácností v SR ale i medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci EÚ. Všetky získané informácie sú dôverné a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky.

Oznámenie o znovuzatvorení prevádzky ZŠ v Holíči

InfoNa základe pretrvávania chorobnosti na chrípku a chrípke podobných akútnych respiračných ochorení a odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Senici Vám oznamujeme, že prevádzka ZŠ Bernolákova v Holíči bude zatvorená od 6. 2. do 7. 2. 2020. Nástup do školy je 10. 2. 2020 /pondelok/.

KOMPOSTÉRY - oznam

InfoOznamujeme Vám, že Mesto Holíč bude postupne vydávať kompostéry, na ktoré získalo finančné prostriedky z OP KŽP. O presnom termíne nutnosti vyzdvihnutia kompostéra bude každý vopred informovaný. Kompostéry sa budú vydávať len tým občanom, resp. rodinným domom, kde evidujeme trvalý pobyt, resp. za ktorý je uhrádzaný poplatok za KO. Na jeden rodinný dom bude vydaný jeden kompostér. Pri prebraní kompostéra bude nutné podpísať preberací protokol, ktorý pre lepšiu informovanosť vopred zverejňujeme.

Čítať ďalej...

 • titulka rekonV uplynulých dňoch bola dokončená rekonštrukcia ďalšieho objektu, tzv. depozitu v areáli Holíčskeho zámku. 13. februára sa uskutočnilo oficiálne slávnostné odovzdanie tejto obnovenej časti našej národnej kultúrnej pamiatky. Spolu s primátorom prestrihla symbolickú pásku ministerka kultúry Ľubica Laššáková.
  Obnova objektu sa realizovala v rámci projektu nazvaného Rekonštrukcia NKP – Holíčsky zámok – Hospodárska budova. Na jeho spolufinancovanie prispelo ministerstvo kultúry dotáciou vo výške 666 tisíc eur, Mesto Holíč investovalo z vlastných zdrojov 35 tisíc eur.
  Interiéry, vybavené výstavnými panelmi, figurínami a ďalším zariadením, budú využívané ako muzeálne či galerijné priestory s voľne inštalovanými artefaktmi, prezentujúcimi tradičnú kultúru mesta Holíč.

  „Projekt bol spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky".

  Ďalší objekt areálu zámku zrekonštruovaný
 • titulka plessportovcovKaždoročnou súčasťou plesovej sezóny v Holíči sa už neodmysliteľne stal aj Ples športovcov. Ďalší ročník tohto podujatia sa konal v piatok 7. februára v Kultúrno-osvetovom centre. Organizátori z TJ Iskra ozvláštnili priestory výzdobou, nesúcou sa v znamení tohtoročného významného jubilea, storočnice klubu.

  Po úvodnej skladbe v podaní Tamary Bízekovej sa o ďalší kultúrny program postarali dievčatá z tanečného štúdia Gracefull z Hodonína. Po oficiálnom privítaní moderátorom Ivanom Zborilom sa v mene organizátorov prihovoril prítomným aj predseda TJ Iskra Boris Bízek, ktorý so svojou manželkou otvoril úvodným tancom plesovú zábavu. Zábava v sále i na  tanečnom parkete pri pesničkách skupiny Black and White vydržala až takmer do rána.

  Športovci sa zabávali na svojom plese
 • titulka su5. februára sa v Kultúrno-osvetovom centre uskutočnilo slávnostné stretnutie osobností holíčskeho športu. Mesto tak opäť vyjadrilo verejné poďakovanie tým najlepším, ktorí svoj klub i mesto reprezentovali na domácej i zahraničnej úrovni.
  Za mimoriadne športové výsledky v r. 2019 získali ocenenia v podobe diplomu a vecnej odmeny atléti Monika Zavilinská, Mária Truissard, Ondrej Marenčík a Tomáš Skala, športoví strelci Štefánia Matulová, Silvia Haringová a Pavol Vmyslický, pretekári v extrémnych podmienkach súťaže Spartan Race Adam Krčík a Marek Rehák, reprezentant silového trojboja Denis Klíma a tréner aktuálne najúspešnejšieho holíčskeho tímu, Basketbalového oddielu MŠK BO Holíč, Ľubomír Marenčík.

  Ocenenia za športové úspechy
 • titulka bytovka3. februára slávnostne odovzdali do užívania nový bytový dom na Hollého ulici. Stalo sa tak po symbolickom prestrihnutí pásky za účasti primátora, dvoch obyvateliek bytovky a zástupcu spoločnosti HANT Development a.s., ktorá výstavbu domu realizovala. V tento deň si kľúče od nových domovov prevzali prví nájomníci, v najbližších dňoch dostanú kľúče od svojich bytov aj obyvatelia ďalších dvoch vchodov. Kompletne zateplená bytovka má 24 dvojizbových a 9 jednoizbových bytových jednotiek bežného štandardu s priemernou plochou 60 m2. Súčasťou je okrem iného vybudovaná infraštruktúra, parkovisko s vyhradenými miestami i stojisko pre kontajnery.

  Holíč má ďalší bytový dom
13