SR ZNAK Voľby do NRSR 2020             KO PIC Harmonogram vývozu KO            RECYCLING Harmonogram vývozu separ. odpadu                

Mesto Holíč hľadá nových sprievodcov /-kyne po historických pamiatkach

InfoStaňte sa súčasťou kolektívu
Turisticko – informačného centra v Holíči !
Mesto Holíč hľadá nových sprievodcov /-kyne po historických pamiatkach mesta Holíč a obsluhu pre člnkovanie počas
Letnej turistickej sezóny 2020.
Záujemcovia sa môžu prihlásiť osobne v TIC Holíč, ul. Bratislavská 5, telefonicky na tel. čísle :
+421 34 32105 82 alebo mobil : 0907 657 884 alebo písomne na e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. do 16.03.2020.
Tešíme sa na spoluprácu s Vami!

Informácie o dani z nehnuteľností, dani za psa, dani za predajné automaty a dani za nevýherné hracie prístroje na rok 2020

InfoV zmysle § 99a zákona NR SR č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov upozorňujeme daňové subjekty na povinnosť podať príslušnému správcovi dane – Mestu Holíč priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje do 31. januára 2020.

Čítať ďalej...

MSSČK v Holíči oznamuje

Slovensky cerveny krizMiestny spolok Slovenského Červeného kríža v Holíči a Hematologicko-transfúziologické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica týmto oznamujú všetkým dobrovoľným darcom krvi, že spoločný odber krvi sa

uskutoční dňa : 20. januára 2020 t.j. v pondelok v Transfúznej stanici v Skalici.
Odchod autobusu : 7.30 hod.
Miesto odchodu : Zdravotné stredisko v Holíči, Domov dôchodcov v Holíči.

Tešíme sa na Vašu účasť, za ktorú Vám vopred ďakujeme a radi privítame aj nových dobrovoľných darcov krvi.

MSSČK ďakuje

Slovensky cerveny krizMiestny spolok Slovenského Červeného kríža v Holíči vyslovuje poďakovanie všetkým dobrovoľným darcom krvi, ktorí sa zúčastňovali odberov krvi počas celého roka 2019.
V tomto predvianočnom čase Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky, rodinnej pohody a pracovných úspechov.
Príjemné prežitie sviatkov vianočných a všetko len to najlepšie v Novom roku 2020.
Nezabudnite, že KRV je najvzácnejší dar, aký môžeme tomu druhému dať.
Nech je kvapka krvi symbolom nádeje, šťastia a porozumenia medzi ľuďmi.

Čítať ďalej...

Vývoz komunálneho odpadu v rodinných domoch 2.1.2020

InfoOznamujeme občanom, že vývoz odpadových nádob s komunálnym odpadom z nasledovných ulíc bude vykonaný 2.1.2020, t.j. vo štvrtok, nie 1.1.2020 v stredu na Nový rok. Týka sa to ulíc:
Vysoká, Sibírska, Veterná, Vrádištská, Pri štadióne, Športová, Palárikova, Priateľstva, Priečna, Gagarinova, 29. Augusta, Lidická, Duklianska, Rodinné domky, Budovateľská, Schiffelova, Kukučínova, Hollého, Lesná, Ružová, Staničná, Zámocká, Ulica Márie Terézie, Ulica A. Dubčeka.

Prikladáme tiež:
Harmonogram vývozu triedeného zberu – VRECOVÉHO ZBERU v rodinných domoch - Rozdelenie – 1. polrok 2020Oddelenie výstavby a ŽP
 • titulka plesV piatok 17. januára si na svoje prišli milovníci plesov a dobrej zábavy. Mesto Holíč pripravilo v priestoroch Kultúrno-osvetového centra už IV. ročník Tereziánskeho bálu.
  Slávnostným večerom sprevádzal od moderátorského mikrofónu
  Peter Makranský, známy predovšetkým z televíznych seriálov i z účinkovania v muzikáloch. V kultúrnom programe predviedli choreografie plné temperamentných rytmov španielskeho flamenca tanečníčky umeleckého súboru Andalucia, o malé prekvapenie sa postaral kúzelník Talostan so svojou šou.
  K dobrej nálade, do tanca i na počúvanie, prišiel zahrať a zaspievať i tohto roku TIP TOP Band Erika Rangla, milovníkov ľudových pesničiek potešila Myjavská cimbalovka.
  Okrem osemdesiatich priamych výhier sa na pódiu žrebovaním tomboly rozhodlo o výhercoch ďalších desiatich hlavných cien. Majiteľa prvej ceny potešil cestovný zájazd podľa vlastného výberu, ktorý venovalo Mesto Holíč a holíčska CK Jana travel.

  Na tradičnom Tereziánskom bále
 • titulka riadit15. januára sa v pracovni primátora uskutočnilo tradičné novoročné stretnutie vedenia samosprávy s riaditeľmi škôl a predstaviteľmi oddelení školstva mestského úradu.
  V príhovore primátor poďakoval za doterajšie aktivity, snahu o neustále skvalitňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu, za dosiahnuté výsledky a úspechy, ktorými aj prostredníctvom svojich žiakov reprezentujú školu i naše mesto.
  V novoročnom prípitku zaželal prítomným veľa zdravia a úspechov i pozitívnej energie v ich neľahkej práci i v náročnom poslaní.

  Novoročné stretnutie so zástupcami holíčskeho školstva
 • titulka jds13. januára sa v holíčskom Klube seniorov konalo jedno z pravidelných zasadaní okresného predsedníctva JDS.
  Okrem primátora prijali pozvanie aj seniorskí športovci, ktorí reprezentovali okres Skalica na minuloročných celoslovenských športových hrách i Župnej olympiáde. Ďakovný list, ktorý udelila OO JDS pätnástim úspešným jednotlivcom, si z rúk okresného predsedu prevzali aj traja holíčski seniori, Rudolf Roučka, Jozef Madák a Dominik Vépy.

  Ocenenia seniorským športovcom
 • titulka novyrokV prvý januárový podvečer sa v areáli Holíčskeho zámku zišli účastníci mestských novoročných osláv.
  Organizátori vítali prvých návštevníkov už od sedemnástej hodiny, kedy sa začal oficiálny program. Deti sa mohli zabaviť pri diskohrách a rôznych súťažiach. Neskôr medzi ne zavítal pirát Jack Sparrow, s ktorým si mohli tí najmenší užiť chvíle pri spoločnom šantení.
  V ponuke bolo i občerstvenie, novoročná kapustnica a ako novinka varená šošovica. Výťažok z dobrovoľného príspevku venuje samospráva na pomoc rodinám z výbuchom zničenej bytovky v Prešove.
  Krátko pred pol ôsmou prišiel odovzdať Holíčanom pozdravy a novoročné priania primátor i jeho zástupkyňa. Po prípitku a doznení slovenskej štátnej hymny si mohli návštevníci vychutnať slávnostný ohňostroj sprevádzaný hudbou.

  Oslávili sme príchod nového roka
13