Holíčsky zámok hostil jubilejný jarmok

Holíčsky zámok hostil jubilejný jarmok 1

Na tradičné podujatie zavítalo tri a pol tisíc návštevníkov

Po ročnej odmlke spôsobenej pandemickou situáciou naše mesto v sobotu 13. novembra opäť ožilo atmosférou Martinského jarmoku. Dejisko jubilejného, tridsiateho ročníka tohto podujatia sa organizátori z Mesta Holíč a SMM Holíč rozhodli presunúť do areálu zámku. V súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou

v rámci režimu OTP museli návštevníci prejsť povinnou kontrolou. Za vstupnou bránou však na prichádzajúcich čakalo príjemné prekvapenie v podobe balíčka s cukrovinkami. Malý darček bol akousi alternatívou k tradičnej sladkej sobote, ktorú v predošlých rokoch pripravovala holíčska organizácia Únie žien Slovenska. Pri príležitosti jubilejného jarmoku mohli záujemcovia tiež ochutnať delikatesu nazvanú MarTer vafle, nechýbal predaj sväto martinského vína.

Vyše tri a pol tisíc návštevníkov si mohlo vybrať z  najrôznejšieho tovaru a výrobkov, ktoré vo svojich stánkoch prišlo ponúknuť takmer sto predajcov. Už neodmysliteľne k nim patrili remeselníci či drobní výrobcovia a svojou ponukou nielen zabíjačkových špecialít opäť prispeli členovia folklórneho súboru Valša.

O spríjemnenie celého jarmočného dňa sa postarali hudobné skupiny Slza a Impuls.

Dátum vloženia: 15. 11. 2021 13:55
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 11. 2021 13:59