Rozhodnutia na miestny poplatok za komunálne odpady pre rok 2021

od 1.3.2021

Mesto Holíč, finančné oddelenie oznamuje občanom mesta Holíč, že od 01.03.2021 budú distribuované Rozhodnutia na miestny poplatok za komunálne odpady pre rok 2021.

V týchto dňoch sú doručované Rozhodnutia na miestny poplatok za komunálne odpady pre rok 2021 elektronicky v zmysle zákona č. 305/2013 Z. z.Zákon o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente). Osobám, ktoré nemajú elektronickú schránku aktivovanú na doručovanie bude doručená listinná podoba elektronického rozhodnutia.

Rozhodnutia budú do domácností doručované zamestnancami Mesta Holíč. Poplatok je splatný v 2 splátkach, do 30.04.2021 a do 30.06.2021. Z bezpečnostného hľadiska chceme poprosiť o maximálne využitie bezhotovostnej platby prostredníctvom bankového prevodu, aby sa v pokladnici mesta nekumulovalo veľké množstvo ľudí. Za pochopenie ďakujeme.

Žiadosti o zníženie alebo odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady za rok 2021 je možné predkladať v období od apríla do konca roka 2021 osobne na finančné oddelenie Mgr. Natálii Šebestovej, poštou na MsÚ v Holíči alebo elektronicky na mailovú adresu natalia.sebestova@holic.sk

V zmysle § 82 zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady obec poplatok zníži alebo odpustí za obdobie, za ktoré poplatník obci preukáže splnenie podmienok na zníženie poplatku alebo odpustenie poplatku a predloží podklady, ktoré obec určila všeobecne záväzným nariadením, že viac ako 90 dní v zdaňovacom období (kalendárny rok) sa nezdržiava alebo sa nezdržiaval na území obce.

Tlačivo „Žiadosť o zľavu/odpustenie z miestneho poplatku za komunálne odpady na rok 2021" bude prístupné od apríla 2021 na www.holic.sk v sekcii Dane a poplatky - Miestny poplatok za komunálne odpady (MP za KO).

Dátum vloženia: 1. 3. 2021 8:17