Projekty zamerané na modernizáciu Základných škôl ukončené

Projekty:
- Modernizácia technického stavu a vybavenia odborných učební a vybudovanie školskej knižnice v ZŠ Bernolákova
- Zlepšenie technického stavu odbornej učebne a školskej knižnice prispejeme k rozšíreniu znalostí a vedomostí žiakov základnej školy

Mesto Holíč ako prijímateľ NFP získalo v roku 2018 a 2019 nenávratné finančné prostriedky z Integrovaného operačného programu na realizáciu dvoch projektov: „Modernizácia technického stavu a vybavenia odborných učební a vybudovanie školskej knižnice v ZŠ Bernolákova“ a „Zlepšením technického stavu odbornej učebne a školskej knižnice prispejeme k rozšíreniu znalostí a vedomostí žiakov základnej školy“. Oba projekty sa zameriavali na modernizáciu oboch Základných škôl pôsobiacich v meste Holíč a ich prioritným cieľom bolo zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl. V prvej fáze realizácie projektov sa uskutočnili stavebno-technické práce, čiže bola zriadená jazyková učebňa cudzích jazykov a tiež školské knižnice. Následne boli úspešným dodávateľom realizované dodávky technického a technologického vybavenia: didaktická a prezentačná technika do Jazykovej učebne, IKT učebne (učiteľské  a žiacke PC, servery) a školskej knižnice (PC pre knihovníka/čitateľov, tablety, knižnično-informačný systém), didaktické prostriedky do Chemickej a Biologickej učebne (mikroskopy, lupy, sady modelov, váhy, laboratórne stojany) a väčšia časť nábytku do Jazykovej, Polytechnickej učebne a školskej knižnice. Začiatkom roka 2022 bolo v oboch školách realizované dovybavenie školských knižníc - knižničným fondom, ktorý zahŕňal knižné tituly, interaktívne učebnice a nástenné portréty osobností. V ZŠ na Bernolákovej prišlo aj k  dovybaveniu Polytechnickej učebne - dielenskými pracovnými stolmi a dovybavenie Chemickej učebne - laboratórnym nábytkom. Zrealizovaním daných aktivít prišlo k úspešnému ukončeniu oboch projektov.

Mgr. Nikol Lazíciusová

odd. regionálneho rozvoja a dotačnej politiky

Dátum vloženia: 5. 9. 2022 15:37