Plánovaný zvoz haluzia - Rodinné domy - 2.polrok 2021

Plánovaný zvoz haluzia - Rodinné domy - 2.polrok 2021 1

Konáre je potrebné zviazať do primeraných otiepok a vyložiť večer pred stanoveným dňom zvozu, alebo ráno pred 7:00 hod. v deň zvozu

Vážení občania, mesto Holíč Vám oznamuje termíny zvozu haluzia / konárov z jesenného  orezu /, ktorý sa uskutoční v mesiaci  október 2021 nasledovne:

Dňa  25.10.2021 /pondelok/
ulica: Schiffelova, Lidická, Duklianska, 29.augusta, Budovateľská, Gagarinova, Rodinné  domky

Dňa  26.10.2021 /utorok/
ulica: Vrádištská, Priečna, Priateľstva, Pri štadíóne, Športová, Vysoká, Palárikova, Sibírska, Veterná, Betlehém, Svätojánska, Kopčanská,

Dňa  27.10.2021 /streda/
ulica: Kátovská, Kukučínova, Bottova, Kpt. Nálepku, Fučíkova, M. R. Štefánika, Partizánska, Mlynská, Jesenského, Potočná, Jednoradová, Hollého, Ružová, Staničná

Dňa 28.10.2021 /štvrtok/
ulica: Sasinkova, Moyzesova, Štúrova, Kollárova, Hurbanova, Sv. Anny, Zámocká, Bažantnica, Školská, Hviezdoslavova, Bratislavská, Pod Hrebeňom, Pod sýpkou, Ulica  Márie Terézie, Ulica A. Dubčeka.

Konáre je potrebné vyložiť večer pred stanoveným dňom zvozu, alebo ráno pred 7:00 hod. v deň zvozu, nakoľko zvozové auto ide po každej ulici len jedenkrát. Konáre je treba prichystať a zviazať do primeraných otiepok z dôvodu zabezpečenia ich lepšej manipulácie. Objem vyložených haluzí na rodinný dom môže byť cca 1 m³, nakoľko daný zvoz haluzí je určený len pre jesenné orezy z Vašich záhradok. Nahromadené voľné kopy konárov, nenakrátené celé konáre a neprimerané množstvá  nebudú odvezené.

Občanov, ktorí majú možnosť doma podrtiť takýto odpad, žiadame o využitie tejto možnosti a zhodnotenia bioodpadu v domácom kompostovisku alebo vo svojej záhradke. Pripomíname zároveň, že máte možnosť počas celého kalendárneho roka  konáre z príležitostných väčších orezov uložiť  na Zbernom dvore odpadov  na Svätojánskej ulici.

Žiadame občanov o striktné dodržanie stanovenej úpravy konárov, termínov zvozu ako aj primeraného množstva vyložených haluzí, v opačnom prípade bude toto konanie považované  za nelegálne uloženie odpadu a bude uložená  bloková pokuta za založenie čiernej skládky v zmysle VZN č. 106 o dodržiavaní všeobecnej čistoty a poriadku na území Mesta Holíč.

Mesto Holíč,  Oddelenie výstavby a životného prostredia

Dátum vloženia: 12. 10. 2021 8:21