Mesto v sobotu rozdalo respirátory marginalizovanej komunite

Mesto v sobotu rozdalo respirátory marginalizovanej komunite 1

FFP2

Dňa 6.3.2021 sa na Hurbanovej ulici, distribuovali potrebné respirátory marginalizovanej skupine obyvateľstva.

Zhoršujúca epidemiologická situácia vyústila do rozhodnutia, kedy sa vedenie Mesta Holíč rozhodlo, že rozdá respirátory FFP2 marginalizovanej komunite žijúcej v meste. Mesto Holíč má za cieľ zabezpečiť čo najlepšiu kvalitu verejného zdravia. Z tohto dôvodu sa za účasti primátora Mesta Holíč Zdenka Čambala, viceprimátorky Mesta Holíč Lenky Látalovej v spolupráci s mestskou políciou distribuovalo 276 kusov respirátorov. Každému občanovi boli pridelené dva respirátory.

Od 8.3.2021 platí nariadenie nosiť respirátor FFP2 v obchode, ako aj v priestoroch hromadnej dopravy. Mesto Holíč si uvedomuje, že nie všetci si vedia tieto ochranné pomôcky zabezpečiť z vlastných zdrojov a preto bolo nápomocné tam, kde to bolo najviac treba.

Dátum vloženia: 8. 3. 2021 15:26