Jarné upratovanie k sviatku Zeme

Jarné upratovanie k sviatku Zeme 1

Holíčania čistili svoje mesto

V sobotu 10. apríla sa konalo v okolí Veterného mlyna jarné upratovanie, ktoré vzišlo z viacročnej občianskej iniciatívy mladých aktivistov. Mesto Holíč vníma takéto kroky pozitívne a rozhodlo sa túto iniciatívu plne podporiť. Zabezpečilo potrebný pracovný materiál a drobné občerstvenie pre všetkých účastníkov.

Podobnú akciu zorganizovali mladí holíčski aktivisti aj počas ďalšej aprílovej soboty. Dobrovoľníci tentoraz čistili lokalitu v okolí Staničnej ulice. Pomocnú ruku podali i členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Holíč ako aj mestská polícia, ktorá zabezpečila odstránenie použitých injekčných striekačiek v okolí. Výsledkom niekoľkohodinového úsilia je viac ako 130 vriec odpadu sú nepeknou vizitkou ľahostajnosti a vzťahu niektorých k svojmu životnému prostrediu.

S vlastnou aktivitou prišli tiež členovia Záhradkárskej osady Paseky II. V sobotu 24. apríla pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovali brigádu, zameranú na zber odpadu a vyčistenie okolia záhradiek v tejto lokalite.

Dátum vloženia: 27. 4. 2021 9:46
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 4. 2021 9:49